Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

NASA втратило зв'язок із супутником CAPSTONE: летів на Місяць

NASA втратило зв'язок із супутником CAPSTONE: летів на Місяць
Фото: nasa.gov/CAPSTONE

Перервався зв'язок із супутником CAPSTONE, що прямує до Місяця для перевірки технологій перспективної американської населеної навколомісячної станції Gateway. Як повідомили у блозі NASA, проблеми зі зв'язком виникли після успішного відділення та початку введення в експлуатацію космічного апарату 4 липня.

Наразі фахівці поки що не знають причин неполадок і намагаються відновити зв'язок. За даними NASA, вони мають дані про траєкторію польоту апарату, отримані за час одного повноцінного і одного часткового прольоту супутника в зоні роботи антен комплексів далекого космічного зв'язку.

У супутника достатньо палива, щоб відкласти перший маневр коригування траєкторії після відділення від супутникової платформи Photon на кілька днів, якщо це буде потрібно.

Супутник CAPSTONE був запущений зі стартового комплексу компанії Rocket Lab на півострові Махія в Новій Зеландії 28 червня о 05:55 за місцевим часом (о 12:55 за Києвом) за допомогою ракети-носія Electron.

Маса кубосату CAPSTONE 25 кг. Очікується, що за три місяці після старту в результаті серії маневрів з коригування траєкторії польоту він вийде на близькомісячну еліптичну орбіту, де проведе півроку.

Головне завдання апарату - перевірити можливість розміщення на схожій орбіті американської місячної станції Gateway, будівництво якої має початися не раніше листопада 2024 року.

Станція складатиметься з модулів різних космічних агентств (у тому числі Європейського космічного агентства та Японського агентства аерокосмічних досліджень), а також комерційних аерокосмічних компаній.

Основне завдання Gateway - підтримка місій програми Artemis 1 ("Артеміда-1") щодо повернення людей на Місяць більш ніж через 50 років. Також станція виконуватиме роль орбітальної лабораторії для вивчення Місяця та перевалочного пункту для польотів на його поверхню.

Новини по темі: НАСА Луна NASA