Завантажити ще

У РНБО спростували фейки про безвіз з РФ: Це не заборона в'їзду

У РНБО спростували фейки про безвіз з РФ: Це не заборона в'їзду
Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України спростував фейки щодо скасування безвізового режиму з Російською Федерацією. Про це ЦПД повідомляє у Телеграмі.

Інформація про заборону українським урядом в'їзду для громадян Росії в Україну не відповідає дійсності.

- Не заборонив в'їзд, а з 1 липня втратила чинність угода між урядом України та урядом РФ про безвізові поїздки, підписану 16 січня 1997 року в Москві. Тобто для громадян Росії почав діяти візовий режим, - наголосили у Центрі.

У Центрі наголосили також, що безпідставні нарікання на кшталт: "Бабусі вже 92 роки, вона хотіла, щоб онуки з Росії приїхали її відвідати. Тепер онуки бабусю ніколи не побачать".

Як пояснили в ЦПД, росіяни зможуть відвідувати своїх українських родичів, але для цього тепер повинні мати запрошення з України, закордонний паспорт РФ, що діє, українську візу, ксерокопію паспортних даних приймаючої сторони, а також суму не менше 20 прожиткових мінімумів на місяць. – 52 тисячі гривень.

Фейковою є також інформація про те, що громадяни РФ, які не підтримують вторгнення Росії та нині проживають на території Європейського Союзу, нібито не матимуть змоги приїхати до України.

- Громадяни РФ, які перебувають на території третіх країн, для оформлення українських віз можуть звертатися до закордонних дипломатичних установ України в цих країнах, - наголосили у Центрі протидії дезінформації.

17 червня Кабмін України офіційно скасував безвізовий режим із країною-агресором.