Завантажити ще

Липень в Україні буде спекотним: температура вища за норму, мало опадів

Липень в Україні буде спекотним: температура вища за норму, мало опадів
Фото: pixabay.com

Другий місяць літа в Україні буде спекотним. У липні середня місячна температура повітря прогнозується у межах 21-26 градусів тепла (у Карпатах 17-19 градусів). Це на 1,5-2 градусів вище за норму. Про це повідомляє сайт Укргідрометцентру.

- Місячна кількість опадів очікується 34-96 мм (у Карпатах до 150 мм), що у межах місячної норми. У південно-західних областях дещо менше за норму, - зазначають синоптики.

Дані багаторічних спостережень свідчать, що середня місячна температура повітря у липні становить 19-24,8 градуса, в Карпатах 13-18 градусів тепла.

Середня місячна кількість опадів становить у західних, північних, Вінницькій областях 62-119 мм, у Карпатах до 170 мм, на решті території 37-75 мм, на південному сході місцями 23-36 мм.

При цьому синоптик Ігор Кібальчич уточнив, що денна температура повітря в липні часто перевищуватиме відмітку +30 градусів.

- Температура повітря очікується вище за норму практично по всій території країни, за винятком Криму. Відхилення прогнозується в межах +0,5...+1,5°. максимальні денні значення нерідко досягатимуть і перевищуватимуть 30-градусну позначку. Традиційно найвищі показники слід очікувати на півдні та сході України, - зазначив він.

Він додав, що вітер здебільшого очікується слабким, оскільки різких та контрастних змін в атмосферній циркуляції не передбачається. Однак під час гроз можливі локальні шквали до 15-20 м/с, а подекуди більше.