Завантажити ще

Реставрацію Андріївської церкви та День вишиванки відзначили європейською премією

Реставрацію Андріївської церкви та День вишиванки відзначили європейською премією
Фото: facebook.com/SophiaKyiv

Україна отримала дві премії European Heritage Awards/Europa Nostra Awards 2022. Про це 30 червня повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

У Європі відзначили реставрацію Андріївської церкви у Києві та Всесвітнє свято вишиванки, яке спочатку з'явилося у Чернівцях. Андріївська церква перемогла у категорії «Охорона культурної спадщини та її адаптивне повторне використання», а свято вишиванки – у номінації «Залучення громадян та підвищення обізнаності».

Загалом європейською нагородою відзначили 30 досягнень у галузі спадщини із 18 країн Європи. Голова громадської організації «Всесвітній день вишиванки» Леся Воронюк зауважила, що Україна вперше здобула нагороду European Heritage Awards.

У прес-релізі премії сказано, що переможців зберуть 26 вересня у Празі у нещодавно відреставрованій Державній опері.

– Я щиро вітаю всіх переможців премії… Особливо відзначаємо двох українських лауреатів, – сказала єврокомісар Марія Габріель.

У Європі зазначили, що відреставрована Андріївська церква працює як музей, також у ній проводяться церковні служби, науково-освітні заходи та концерти камерної музики. World Vysyvanka Day починався як студентський проект, а перетворився на щорічне свято, яке відзначається на міжнародному рівні. Всесвітній День вишиванки відзначають щороку третього четверга травня. Святкування започаткували студенти історичного факультету Чернівецького національного університету.

Премія European Heritage Awards/Europa Nostra Awards 2022 фінансується програмою ЄС "Креативна Європа".