Завантажити ще

Мама дівчинки, що заспівала у лікарні гімн: Вона перевірила лікарів на знання патріотичних гасел

Мама дівчинки, що заспівала у лікарні гімн: Вона перевірила лікарів на знання патріотичних гасел
Фото: скріншот відео https://youtu.be/w5fCucIUadE

Провела патріотичний лікнеп для лікарів

Лізі Комаревич – чотири рочки. Незважаючи на вік, у якому діти ще не випускають іграшки з рук, у Лізи вже цілком дорослі плани стати знаменитою.

- Ось побачиш, я стану відомішою, ніж ти, - погрожувала крихітним кулачком Ліза своїй старшій сестрі, дев'ятирічній Софії, яка займається вокалом і виступає.

Правильно кажуть – мрії здійснюються. Цілком несподівано для Лізи та її сім'ї збулося бажання цієї маленької дівчинки.

Почалося все з неприємностей – у Лізи ніжка під час катання на велосипеді потрапила поміж спиць. Пошкодження було серйозним – довелося везти до лікарні та накладати гіпс.

- Донька плакала від болю, але як дізналася, що будемо "фотографувати" її ніжку, миттєво стихла і в рентген-кабінеті тільки позувала: "А зніміть ніжку ще з цього боку, а ось з цього!" - усміхається мама нової зірочки у TikTok Романа Комаревич. – Пішли накладати гіпс, а я до аптеки по препарати, залишивши її з лікарями… За цей час Ліза встигла перевірити їх на знання патріотичних гасел від «Слава Україні! - Героям слава!" до «Російський військовий корабель – греби веслами!», заспівати «Червону калину»… Я вже прийшла, коли вона затягнула Гімн України.

Мама увімкнула телефон. Вдома старша донька наполягла – це відео мають побачити люди. Потрібно викласти в інтернет. Романа зареєструвалася в TikTok і виклала перше відео… І вже незабаром дивилася округлими очима на лічильник переглядів. До кінця дня він висвітлив неймовірну цифру – 500 тисяч переглядів!

– Я не розраховувала на такий резонанс та шум, – зазначає «КП в Україні» Романа Комаревич. – Вже надвечір у мене була істерика – дзвонили телеканали, родичі…

Хтось перепостив відео з Єлизаветою, додавши, що дівчинка постраждала під час обстрілу у Миколаєві.

– Я писала у коментарях, що вона впала з велосипеда, але вже було пізно, – продовжує Романа. – Зараз я, звісно, вже не знайду крайнього. Увесь день вся родина на вухах стояла, дзвонили, питали, що трапилося, і кидали посилання з провідних сайтів на відео з Лізою, де йшлося про те, що дитина потрапила під обстріл.

Романа каже – лише хотіла показати реакцію Лізи на травму. Мовляв, у чотири роки співає Гімн України, переборюючи біль!

У садку проводять патріотичне виховання та співають Гімн України – там його Ліза й вивчила. Фото: Особистий архів сім'ї

У садку проводять патріотичне виховання та співають Гімн України – там його Ліза й вивчила. Фото: Особистий архів сім'ї

Російські пісні та мова з 24 лютого - табу

Ліза на вокал поки не ходить, але тепер, коли її пісню почуло стільки людей, мама не сумнівається – доведеться вести її в гурток. Поки що вона займається лише хореографією.

– Вона завжди співає - навчилася від старшої доньки, – розповідає Романа Комаревич. - Ліза не боїться чужих, лікарів, вона досить комунікабельна дитина, такий живчик, непосида, яку не втримаєш на місці. Я тому і воджу її на танці, щоб вона кудись могла подіти свою невгамовну енергію. Лікарі, звісно, у шоці були – так вони гіпс ще не накладали…

Окрім «Червоної калини» та гімну, Ліза співає «Стефанію», пісню про Бучу – усьому навчилася від дев'ятирічної Софії. Сім'я взагалі творча – хтось співає, хтось грає на музичних інструментах. За фахом усі – педагоги та медики.

– Тож любов до пісні у нас генетично закладена, – усміхається мама дівчинки. – У садочку у доньки є національно-патріотичне виховання, щодня – хвилина пам'яті, коли вони кладуть руку на серце і слухають гімн. Отака вона у мене патріотична дівчинка.

Любов до пісень, як і у багатьох дітей, у Лізи починалася з мультиків – з пісень про колобка та з інших казок. Але якщо раніше вони були російськомовними, тепер – лише українською мовою. З 24 лютого на російську мову в сім'ї табу.

- Нині діти слухають повністю україномовний контент, Джеррі Хейл, наприклад. Тож ніякого Моргенштерну, - зазначає Романа Комаревич. - Хоча і до війни Лізі подобалася тільки одна пісня російською - "Ты пчела, я пчеловод".

Романа не шкодує, що видалила відео з дочкою в лікарні. Головний меседж, як і якими піснями її дитина відреагувала на болючу травму, вона своїй аудиторії донесла. Фото: Особистий архів сім'ї

Романа не шкодує, що видалила відео з дочкою в лікарні. Головний меседж, як і якими піснями її дитина відреагувала на болючу травму, вона своїй аудиторії донесла. Фото: Особистий архів сім'ї

Через хейтерів відео довелося видалити

Але все ж ні-ні та й проскакує якась російська пісня. Тоді мама робить суворе зауваження.

– На запитання «А чому?» намагаюся доступно пояснити, чому ми не слухатимемо російську музику, - продовжує Романа. – Не хочу перевантажувати дитину цією інформацією, пояснюю виважено, що відбувається в країні, що ми – нація українців, треба підтримувати своє, є ж наша музика, фільми та мультфільми. Раніше ж і на Youtube було більше російськомовного контенту, і мультики найчастіше з російською озвучкою. Але від початку війни у нас про це навіть не йдеться.

Старша сестра Лізи, звичайно, була шокована кількістю переглядів на відео із сестрою, як і мама. Але Романа знаходить цьому пояснення – за неповну добу, до кінця дня, відео так розійшлося через нібито трагічну історію дівчинки з Миколаєва.

Щоправда… Паралельно з переглядами полився і хейт. Відео з некоректною інформацією про дівчинку та подію розмістили багато блогерів, і Романі почали дорікати за бажання заробити популярність, поки Миколаїв насправді жорстоко обстрілюють… Тому відео вона видалила – і не шкодує про це. Каже – головний меседж, як і якими піснями її дитина відреагувала на болючу травму, вона своєї аудиторії донесла.