21 грудня
Завантажити ще

Здати мультитест за кордоном: українських випускників чекають у 32 країнах

Здати мультитест за кордоном: українських випускників чекають у 32 країнах
Фото: Шон Геллап/Getty Images

«КП в Україні» зібрала актуальні відповіді на запитання щодо складання Національного мультипредметного тесту (НМТ) за межами України.

- Як взагалі проходитиме тестування (Національний мультипредметний тест) цього року?

- Тестування проходитиме у три сесії:

  • основна – з 18 липня до 10 серпня;
  • додаткова – з 16 до 20 серпня;
  • спеціальна – з 12 до 16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування зареєструвалася на основну сесію НМТ. Заявки на додаткову та спеціальну сесії подаються на початку серпня та на початку вересня відповідно.

До 12 липня зареєстровані учасники НМТ зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки на НМТ, де буде вказано дату та місце проведення тестування. Учасники решти сесій зможуть дізнатися про дату та час проведення до 12 серпня (додаткова сесія) та 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформація про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня, додаткова сесія – до 21 серпня, спеціальна – до 19 вересня 2022 року.

– У яких країнах абітурієнти зможуть здати НМТ?

- Тимчасові екзаменаційні центри будуть створені у 57 містах наступних країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

На додаткову сесію учасники зможуть проходити тестування, окрім цих країн, також у Фінляндії (м. Гельсінкі); Люксембурзі (м. Люксембург); США (м. Нью-Йорк, штат Нью-Йорк та м. Сакраменто, штат Каліфорнія); Словенії (м. Марібор); Швейцарії (м. Берн); Туреччини (м. Анкара); Грузії (м. Тбілісі); Греції (м. Афіни); Канаді (м. Едмонтон).

Список міст за кордоном, де можна пройти НМТ, поки що не остаточний, оскільки ще тривають переговори з кількома країнами. У будь-якому разі НМТ за кордоном проводитиметься так само, як і в Україні – у спеціально обладнаних комп'ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть україномовні педагоги, які навчатимуть українські експерти.

- Який алгоритм проходження НМТ за кордоном?

– За основною сесією вся інформація вже є на інформаційних сторінках абітурієнтів. З 21 червня до 7 липня вони мають підтвердити своє бажання брати участь у НМТ та обрати найбільш зручний для себе населений пункт за кордоном для здачі НМТ.

Додаткова сесія:

  • з 21 червня до 7 липня – абітурієнти пропускають другий етап вибору місця проходження НМТ під час основної сесії;
  • з 8 по 18 липня – підтверджують участь у додатковій сесії тестування, обирають місто зі списку, що випадає, на інформаційній сторінці абітурієнта на порталі Українського центру оцінювання якості освіти; https://testportal.gov.ua
  • з 1 по 10 серпня – надають остаточну інформацію про бажання пройти НМТ саме у вибраному місті;
  • до 12 серпня – отримують запрошення-перепустку з місцем розташування тимчасового екзаменаційного центру для проходження НМТ, датою та часом початку тестування;
  • 16 – 20 серпня – беруть участь у додатковій сесії НМТ.

- У яких країнах може змінитись процедура здачі НМТ?

- Процедура тестування однакова для всіх країн. Особливості можуть виникнути у Німеччині. Тут на здачу НМТ записалося найбільше учасників – майже 7,5 тисяч. Тому Німеччина розширила перелік місць, де можна пройти тестування. Можливо, список місць для складання НМТ збільшиться і в Іспанії.

У період основної сесії учасники зможуть пройти НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в установах Мюнхена, Гамбурга, Кельна, Лейпцига та Франкфурта-на-Майні. Під час додаткової сесії – в університетах Берліна.

- Що робити абітурієнтам, які не змогли виїхати для здавання НМТ із окупованих територій чи із зони активних бойових дій?

- Вступні іспити будуть проводитись у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні та за кордоном. Також передбачено додаткові періоди реєстрації на тестування та можливість зміни раніше зазначеного місця його проходження.

Для абітурієнтів, які не зможуть виїхати на підконтрольну уряду територію або які насильно переміщені на тимчасово окуповану територію (АР Крим, місто Севастополь, ОРДЛО, територію РФ чи Білорусі, буде передбачено складання вступних іспитів у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди. контрактну форму навчання (більшість спеціальностей), що надходить досить подати мотиваційний лист.

- Як порахувати, чи вистачить балів, отриманих на НМТ для вступу?

- Після складання Національного мультитесту абітурієнти одержують результат за шкалою 100-200 балів. Для вступу на бакалавра необхідно набрати:

  • надходження на бюджет – 125 балів та більше;
  • надходження на контракт – 100 балів та більше;
  • вступ на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право», «Міжнародні економічні відносини» «Міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні студії» – 140 балів та більше.

До речі

Близько 17 000 українців складатимуть Національний мультипредметний тест за кордоном. Наразі абітурієнти визначаються з населеними пунктами, де їм зручно проходитиме тестування. Процес узгодження триває, і найближчим часом на інформаційній сторінці абітурієнтів з'являться конкретні адреси та контакти закладів, які підготовлені для здачі НМТ у різних країнах світу. Детальніше можна почитати на сайті http://osvita.ua/consultations/