11 серпня
Завантажити ще

На Місяці після удару ракетою з'явився великий подвійний кратер

На Місяці після удару ракетою з'явився великий подвійний кратер
Фото: nasa.gov

На Місяці утворився, в результаті удару невідомої ракети, новий великий подвійний кратер.  Перший кратер має розмір 18 метрів, другий - 16 метрів, повідомила CNN з посиланням на NASA.

Космічне агентство відстежувало ракету на орбіті Землі з 2015 року. Її падіння на Місяць стало несподіванкою для фахівців.  

- Це може вказувати на те, що ракета мала великі маси на кожному кінці: зазвичай у витраченої ракети маса зосереджена на кінці двигуна, а решта ступеня здебільшого складається з порожнього паливного бака, - пояснили в NASA.

У агентстві додали, що не можуть ідентифікувати ракету. Першим її помітив вчений Білл Грей, що спеціалізується на орбітальній динаміці. Він припустив, що це ступінь SpaceX Falcon, що залишився після запуску у 2015 році. Однак в Ілона Маска це спростували, і згодом дослідник визнав, що помилився.

Наступним припущенням стала китайська місячна місія 2014 року. У свою чергу, міністерство закордонних справ Китаю заперечує, що це ракета-носій від місії Чан'є-5 і стверджують, що залишки їхньої ракети згоріли при вході в атмосферу Землі.

- Фахівці NASA не припускають, чия ж ця, така важка ракета врізалася в Місяць, залишивши на ній кратери, які можна порівняти з іншими відомими кратерами, - сказано в статті.

На даний час жодне агентство не відслідковує переміщення космічного сміття так далеко від Землі. Журналісти підсумували, що та ситуація, що склалася,  говорить про назрілу потребу уважніше спостерігати за уламками ракет у далекому космосі.

Новини по темі: Космос Луна