Завантажити ще

У Луцьку археологи виявили фрагмент браслета XIII століття

У Луцьку археологи виявили фрагмент браслета XIII століття
Фото: suspilne.media

Під час розкопок монастиря шариток у Луцьку археологи виявили фрагмент браслета XIII століття із синього скла з жовтим напиленням – це свідчить про те, що у місті розвивалася матеріальна культура у давньоруські часи. Про це повідомив співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, повідомляє Суспильне.

- Знайдений браслет є яскравим свідченням міської матеріальної культури у давньоруські часи. Це ювелірне ремесло, це торгівля, це обміни та гарний економічний показник нашого міста, бо воно є досить дорогим і його могла дозволити дама з відносно хорошими фінансами, – каже Баюк.

Серед знахідок археологів також є середньовічна кераміка, скло та кахлі. Нині досліджують відрізок фундаменту монастиря.

- Товщина цокольного фундаменту – півтора метри. Вентиляційні продухи є лише з одного боку. Північна стіна споруди служила бойовою оборонною стіною. Ширина між кімнатами до двох метрів, споруди міцні, бо це бойовий мур, який міг витримати удар під час нападу на Луцьк, – каже археолог.

За словами Баюка, також археологи розкопали вхід у три підземні приміщення з тильного боку монастиря. Отці, які багато років служать у Луцької єпархії Римо-католицької церкви, де нині відбуваються розкопки, знали про існування підземель і розповідали, що раніше тут був підвал, яким вони користувалися, але у 1996 році він був замурований. Як використовували підземні приміщення католики, вченим ще належить дізнатися.

Наразі розкопки тривають. Під час роботи археологам зустрічається цегла ХV та ХVІІ століть – це означає, що стіни кілька разів перемуровували.