27 травня
Завантажити ще

Нові фейки РФ: Україна шантажує світ та постачання зброї припинять

Нові фейки РФ: Україна шантажує світ та постачання зброї припинять
Фото: t.me/CenterCounteringDezinformation

Росіяни продовжують спроби дезінформувати світ про війну в Україні та виставляти нашу країну у чорному кольорі. "Неефективне" західне озброєння та санкції проти Росії, які нібито незабаром скасують, - серед основних тем роспропаганди минулого тижня. Про це повідомляє в Telegram Центр протидії дезінформації при РНБО.

Зокрема російські пропагандистські ЗМІ розкручували такі теми:

  • Західне озброєння не допоможе Україні. Захід припинить його постачання.
  • Росія надто глибоко інтегрована у світову економіку, щоб довго утримувати проти неї санкції.
  • Україна шантажує весь світ продовольчою кризою.

- Роспропаганда стверджує, що ЗСУ нібито зазнають тяжких втрат у живій силі та техніці, здаються в полон, відступають. Тому західні партнери, стежачи за перебігом бойових дій, розуміють, що Україна не має шансів у війні з Росією і не бачать сенсу у подальшому озброєнні України. Тому нібито скорочують постачання важкого озброєння Україні під різними вигаданими приводами, – розповіли про фейк у Центрі.

Ще одна центральна тема, якій приділили увагу росЗМІ – економічний тиск не досягає мети, Росія нібито успішно протистоїть санкціям, диверсифікує шляхи постачання енергоносіїв.

Крім того, росіяни намагалися переконати всіх, що Росія нібито не перешкоджає вивезенню зерна, навпаки, пропонує шляхи для його безпечного вивезення. Україна ж "за вказівкою Заходу" нібито саботує вивіз зерна.