26 березня
Завантажити ще

Вчені встановили походження вірусу мавпячої віспи: Циркулює з 2018 року

Вчені встановили походження вірусу мавпячої віспи: Циркулює з 2018 року
Фото: pixabay.com

Генетичний аналіз вірусу мавпячої віспи, проведений дослідниками з різних країн, показує, що інфекція циркулює серед людей із 2018 року. Про це пише The New York Times.

За словами біолога з Центру досліджень раку в Сіетлі Тревора Бедфорда, інформація, що є на сьогоднішній день, вказує на те, що в якийсь момент за останні кілька років, орієнтовно з 2018-го, вірус став поширюватися серед людей.

- Очевидно, він перейшов на людей від гризунів – африканської мотузкової білки, смугастих мишей та сонь, гамбійських сумчастих щурів, іржавоносих щурів та їжаків, – каже фахівець.

Віспа мавп  - це великий дволанцюжковий ДНК-вірус, приблизно в сім разів більше коронавірусу. З 2018 року він пройшов несподівано велику кількість мутацій – близько 50.

З 48 мутацій, виявлених у Великій Британії, 21 може впливати на поширення хвороби, тяжкість її перебігу та здатність реагувати на медпрепарат під назвою тековиримат, що використовується для лікування.

Деякі експерти протягом багатьох років застерігали, що знищення віспи у 1980 році зробило світ уразливим до всієї родини поксвірусів та підвищило ймовірність перетворення мавпячої віспи на активний людський патоген.

Вчені відзначають, що багато випадків захворювання в Африці пов'язані з контактом людей з дикими тваринами або використанням продуктів тваринного походження з медичною або культурною метою.

Новини по темі: Медицина вчені Віспа мавп