Завантажити ще

#Історії із соцмереж. Не можна просто так взяти і "зняти" з себе Донецьк

#Історії із соцмереж. Не можна просто так взяти і
Фото: REUTERS

"Історії із соцмереж" - рубрика, що виникла після прочитання постів українців, які переживають війну. У ній ми збираємо історії, які торкнулися нас. Напевно, вони не залишать байдужими і вас. Тексти публікуємо без змін.

Євген Ясьонов, редактор terrikon.com:

Джерело.

Протягом усього життя людина відрізає від себе шматок за шматком. Відмовляється від того і від цього – друзів, місць, близьких, горілки. У цьому - фундаментальна відмінність людини від тварин, які якщо від чогось і відмовляються, то лише вимушено, через старіння та фізичну неможливість вчинити ту чи іншу дію. Людина ж свої відмови собі вигадує сама.

У мене був один знайомий єврей, який дуже успішно працював у Донецьку рекламістом та піарником. Потім переїхав до Києва. Ну, це саме по собі ще ні до чого не зобов'язує. Але мій єврей виявився не такий! Він узяв собі за моду публічно зізнаватись у нелюбові до Донецька та висловлювати бурхливу радість, що живе не у цьому жахливому місці, а у культурному європейському місті. Він писав, що Донецьк робив його тільки гіршим, нічого корисного йому не дав, і якби довелося прожити там до кінця, місто перетворило б його на морального виродка. Таким чином, переселившись до столиці, єврей повністю відрізав Донецьк.

Така позиція – не поодинока і стала особливо популярною з 2014 року. Тим часом у житті так не буває. Не можна просто так взяти і зняти з себе Донецьк, і згаданий вище єврей може навіть не сподіватися, що йому вдалося зробити такий фокус. Донецьк все одно стукає у його голову, як попіл Клааса. Це по-перше. По-друге, сама по собі така операція абсолютно безглузда. Людині, яка виросла у Донецьку, це місто завжди давало щось таке, чого ніде більше не отримаєш. І воно завжди потім знадобилося скрізь, куди потрапляв донеччанин. Відмовлятися від цього - отже, позбавляти себе козиря, робити себе слабшим. Що дуже тупо. Розумний не розкидає козирі навколо себе, а викладає їх на стіл у потрібний момент.

Але людина любить відрізати від себе шматок за шматком.

UPD: Для Римми Філь, Яна Кузнєцова, Makar Baboker та безлічі інших, які образилися на згадки про єврея у даному контексті. Це не антисемітизм - у мене є чимало знайомих і навіть друзів серед євреїв, і взагалі, відсоток розумних людей серед них дуже великий. Але є й окремі дурні. У цьому тексті єврейство використане лише як маркер одного окремо взятого дурня, щоб його змогли пізнати наші спільні знайомі.