Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

"Слуга народу" Каптєлов виправдався за підтримку Стамбульської конвенції: Цього вимагали президент та ситуація

Фото: facebook.com/kaptelov.roman

Народний депутат від "Слуги народу" Роман Каптєлов зізнався, що проголосував за законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції на вимогу президента Володимира Зеленського та своїх однопартійців. Про це він написав у Фейсбуці.

- Особисто я проголосував "За", як того вимагав президент, фракція та ситуація, в якій опинилася країна. Днями Європейський Союз прийматиме рішення – надавати нам статус кандидата чи ні. Знаю, що такі держави, як Нідерланди та Швеція, проти. І прийняття конвенції, заздалегідь, є спробою змінити їх рішення. Тобто сьогоднішнє голосування – це типова дипломатія, і я не міг по-іншому. Зірвати шанс нашої країни стати кандидатом у такий час є неприпустимим, - заявив нардеп.

За його словами, цей законопроект був ухвалений Радою із застереженням Зеленського про те, що документ приймається з урахуванням норм Конституції та Сімейного кодексу України. Водночас, нардеп не згоден з такою позицією і вважає, що в нашій країні "немає місця третій статі".

Як людина з традиційними нормами у вихованні, як людина, яка виховує двох дітей, я не можу підтримувати такий документ. Наша країна не повинна змінювати поняття традиційної сім'ї, ролі чоловіка та жінки. У нашому суспільстві немає місця «третій статі» та іншим не традиційним відносинам. Тому я вважаю, що такий документ буде денонсований після того, як ми набудемо членства в ЄС, - переконаний політик.

ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ?

Стамбульську конвенцію Україна підписала у 2011 році, але ратифікувати її не вдалося. Розбіжності у парламенті виникли через термін «гендер», який використовується в документі. Проти виступали і релігійні громади, які побоюються, що ратифікація зможе змусити внести до переліку статей, крім жіночої та чоловічої, ще одну. На їхню думку, це може призвести до ескалації напруженості та розколу українського суспільства та до руйнування традиційної української родини.

Стамбульська конвенція вимагає легалізації одностатевих шлюбів та встановлює нові підходи до визначення гендерної ідентичності. Автори документа і самі визнають, що основна увага в ньому приділяється руйнуванню забобонів та стереотипів. На думку юристів, угода є рамковим документом і тепер під нього потрібно підганяти законодавство, але загалом цей документ спрямований на покращення ситуації боротьби із насильством щодо жінок.