Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
14 квiтня
Завантажити ще

Монастирський: Майже половина території України замінована

Монастирський: Майже половина території України замінована
Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Україні слід розмінувати ще близько 270 тис. кв. км території, включаючи окуповані землі. Повне розмінування триватиме роки. Про це розповів Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі телемарафону.

За словами глави МВС, протягом року необхідно провести первинне оперативне розмінування.

- Простими словами, має бути розмінована дорога між населеними пунктами, повністю розміновано населений пункт, прибудинкові території, а також території навколо населених пунктів. Але повне розмінування, яке включає дороги, лісосмуги, водойми, займе роки, - уточнив він.

Монастирський попередив, що у більшості водойм у Київській, Харківській, Сумській та Чернігівській областях купатися небезпечно через наявність вибухових пристроїв. При цьому він зазначив, що для дослідження водойм потрібно спеціальне професійне обладнання, якого в Україні небагато.

Проте, додав Міністр, Україна вже звернулася за підтримкою до партнерів.

- Ми отримуємо все необхідне обладнання та одяг для рятувальників. Щодо піротехнічної техніки, то це дуже специфічна техніка, яка коштує мільйони євро. Сьогодні ми ведемо переговори з Великою Британією, Францією та Італією, - зазначив він.

Раніше в МВС говорили, що за найоптимістичнішими прогнозами Україні необхідно 5-7 років для розмінування всієї території.