Завантажити ще

Польський пенсіонер дав притулок у своєму домі десяткам українських біженців

Польський пенсіонер дав притулок у своєму домі десяткам українських біженців
Фото: tsn.ua

Польський пенсіонер Войцех Окоїнський із міста Дукля від початку повномасштабного вторгнення Росії щосили підтримує українців. Поляк прихистив кілька десятків українських біженців. Крім того, разом з дітьми та друзями чоловік по всьому світові збирає гуманітарну допомогу та відправляє до України. Про це повідомляє ТСН.

Він називає себе звичайним польським пенсіонером, який не байдужий до людської біди. 26 лютого пан Войцех приїхав на польсько-український кордон, щоб забрати до себе втікачів від війни.

- Мій батько народився у Боярці, я їздив туди, і у Києві був, у Львові теж. Знаю та люблю Україну. Є там чимало друзів. Коли вибухнула війна, я не міг просто заплющити очі і вдавати, що мене це не обходить. Ми, поляки, теж пам'ятаємо, як російський чобіт топтав нашу землю, – каже чоловік.

Так у його будинку з'явилася Ірина із двома доньками та її вагітна сестра Тетяна. Жінки жили на Волині за кілька десятків метрів від білоруського кордону. Їхні чоловіки наполягли на евакуації.

- Що змогла, те зібрала у чемодан і поїхали. Пішки перейшли кордон, не знали, куди потрапимо, до яких людей, де житимемо, але все склалося добре. Ми потрапили до добрих людей, які допомагають усім - і якісь документи оформити, і матеріально. Думала, що їдемо на тиждень-два, і не можу повірити, що вже 4-й місяць, але насамперед про дітей думаю, щоб вони були у безпеці, — каже Ірина.

Тиждень тому сестра Ірини народила хлопчика. До пологового будинку жінку везла господиня будинку.

- Та мені жодного клопоту, я рада, що вони тут, вже звикла до них, і я вже не уявляю, що вони поїдуть. Ми звикли, що вдома багато людей. У нас четверо дітей та четверо онуків. Вони живуть окремо, а ці жінки із дітьми – це вже як сім'я. Для мене це страшно, що у ХХ столітті таке ось сталося, тому треба допомагати, — переконана Катажина Окоїнська.

У Воцеха є ще один будинок, там мав бути міні-готель, але у результаті будинок став безкоштовним притулком для ще півтора десятка українських біженців. Сам чоловік активно збирає гроші серед рідних та друзів у Польщі, Італії та Англії. Вже відправив до України три вантажівки допомоги.

- Почали з трьох сотень матраців, яких потребували люди, що втекли від війни та опинилися в Ужгороді. Далі моя дочка в Англії організувала їжу, засоби гігієни. З Гонконгу привезли бронежилети, але без плит. Було непросто, довелося написати, що це фітнес-безрукавки, а плити замовили в Англії, замовлення звучало як "метал для даху", — сміється Войцех.

На цьому польський пенсіонер не має наміру зупинятися і наразі працює над створенням міжнародного фонду «Допомога України». Він сподівається, що увесь світ допоможе озброїти Україну так, щоб вона змогла дати впевнену відсіч росіянам. А гості поляка вірять, що незабаром зможуть повернутися додому, і тоді вони запросять поляка у гості.