Завантажити ще

Собаки з кінологічного центру Ірпеня допомагають поліції шукати людей та ловити злочинців

Собаки з кінологічного центру Ірпеня допомагають поліції шукати людей та ловити злочинців
Фото: скриншот tsn.ua

Майже три десятки собак із кінологічного центру Ірпеня стали гордістю поліцейських Київщини. Вони розшукують зниклих, беруть слід і знаходять наркотики, вибухівку та зброю. На початку війни тваринам довелося виживати під постійними обстрілами, а тепер вони допомагають людям наближати перемогу. Про це розповідає ТСН.

Правоохоронці показали німецьку вівчарку Айї, їй шість років. Вона собака-пошуковик, який може по слідах знаходити людей, що загубилися. Її колега Аїд шукає наркотичні речовини.

Ці тварини перебувають на службі у поліції Київщини. На початку війни вони мешкали у розпліднику на в'їзді до Ірпеня, де відбувалися активні бойові дії.

– Російські винищувачі з Білорусі на Гостомель летіли. Так гуло, що на кухні аж шибки дрижали, — згадує кухар кінологічного центру Валентина Васюченко.

Жінка каже, що до закладу росіяни не заходили. Але їхня важка техніка їздила поруч. Зрештою кінологічний центр опинився у сірій зоні. Росіяни безперервно обстрілювали все довкола. Найбільше постраждала адміністративна будівля, а з кількох собачих вольєрів знесло дах. На щастя, службові пси не постраждали. До того ж половину із трьох десятків тварин заздалегідь звідси вивезли.

Працівники розплідника розповідають, що обстріли велися щодня з 5 березня по 30 березня. Згодом зникли газ, світло та вода. Щоб напоїти тварин, кінологи збирали навіть талу воду. Доглядали не лише своїх улюбленців, але й надавали допомогу всім, кого знаходили. Кінологи також підтримували тварин, яких тимчасово залишили місцеві мешканці. Наразі ці хвостаті знову вдома, тільки один собака ще чекає на повернення господарів.

Службові собаки з кінологами постійно були на виїздах. Зокрема, патрулювали вулиці. Коли люди тікали з навколишніх міст та сіл, часто губили чи спішно залишали свої речі й автомобілі. Собаки винюхували, чи немає там вибухівки або зброї.

А лабрадор Дік був не лише службовим псом, а й антидепресантом. Аїд чергував на блокпостах, виявляв диверсантів та наркотики.

- Під час воєнних дій собака знайшов понад два кілограми наркотиків, - розповіла заступник начальника кінологічного центру Весна Лобода.

Одне з найулюбленіших цуценят кінологів – чотиримісячний Байрактар. Поліцейські малюка називають своїм талісманом. Коли в Ірпені було гаряче, той безпомилково попереджав про ворожі обстріли. Нині Байрактар уже навчається. Коли підросте, стане собакою-пошуковиком.

Раніше стало відомо, що 20-річна Настя Тиха, яка вивезла з окупованого Ірпеня десятки хворих та поранених собак, продовжує допомагати тваринам з усієї України. Врятованих раніше тварин дівчина влаштувала у люблячі родини, й ті продовжують відправляти їй знімки щасливих вихованців, які тепер у безпеці.