Завантажити ще

16-річна українська боксерка відмовилася прибрати прапор "Азова" на нагородженні в Угорщині

16-річна українська боксерка відмовилася прибрати прапор

Українська боксерка Діана Петренко стала срібною призеркою на міжнародному турнірі Bornemissza-2022 в Угорщині. Під час церемонії нагородження 16-річна спортсменка розгорнула прапор полку "Азов", який героїчно тримав оборону Маріуполя від російських окупантів. Однак це не сподобалося організаторам турніру, вони негайно попросили Діану сховати його. Про це сама Петренко розповіла в інтерв'ю Федерації боксу України.

Спортсменка проігнорувала ганебні вимоги організаторів прибрати прапор та тримала його у руках протягом усієї церемонії нагородження.

- Я тренуюсь у залі, що носить ім'я Героя України Сергія Амброса, який служив у батальйоні "Азов". Вийшовши на церемонію нагородження із прапором полку "Азов", я хотіла вшанувати Сергія Амброса та всіх загиблих захисників України… Організаторам мій вчинок не сподобався, вони двічі просили сховати прапор, але я їх не послухала, - наголосила Діана.

Також Петренко заявила, що виграну медаль присвятила всім захисникам України, серед яких є члени її сім'ї. Хрещений батько дівчини Сергій Оношенко загинув у боях із російськими окупантами за Гостомель, а її дядько Григорій Федотов наразі воює на фронті.

Срібну медаль дівчина вважає добрим результатом, але впевнена, що змогла б завоювати золото, якби готувалася краще. Підготовці до турніру завадили бойові дії і те, що спортзал, у якому вона тренувалася, став притулком для багатьох людей.