Завантажити ще

#Історії із соцмереж. Наші бази, досвід і всілякі скіли спрацюють одного дня

#Історії із соцмереж. Наші бази, досвід і всілякі скіли спрацюють одного дня
Фото: facebook.com/l.mischanchuk

"Історії із соцмереж" - рубрика, яка виникла після прочитання постів українців, що переживають війну. У ній ми збираємо історії, які зачепили нас. Напевно, вони не залишать байдужими і вас. Тексти публікуємо без змін.

Лариса Міщанчук, комерційний директор у компанії "McDonald’s"

Джерело.

Я зараз знову писатиму про професійну адаптацію у вимушеній іміграції і про те, як я розумію цей тернистий шлях, отже - якщо це важкий сюжет - не зважайте. Якщо ви десь там відчуваєте, що воно може вам стати у нагоді - почитайте, а раптом.

Уявімо серед безлічі варіантів усереднений - ми працювали, діти ходили до школи, в нас було наше життя, а потім клятий карлик збожеволів.

Задачі всі помножилися на 10, і нам потрібно влаштувати все з нуля. І ми починаємо шукати роботу в новій країні і на новому місці.

За винятком спеціальностей стилю "робота в ноутбуці у будь-якій точці світу" нам потрібні дві базові речі: мова країни, де ми є, і документальні права на роботу і тій країні, де ми є. Далі починається цікавіше: професійні зв"язки, репутація, наш професійний стиль, всякі наробки....

І головне - те, як ми бачимо себе у нашому робочому челенджі. Ось тут - найскладніше. Тепер уважно слідкуйте за руками.

Якщо рішення виходити на роботу прийняте, треба пригадати, що пошук роботи - це також робота. Звертайтесь до всіх, хто так чи інакше знає, що ви взагалі тут існуєте: до мерії, до волонтерів, до ваших хостів, до всіх, хто вас ВЖЕ БАЧИВ.

Не слухайте, коли будуть говорити, "це важко, не знаю, може... але ж без мови...", продовжуйте питати. І пам"ятайте, що робота є. Точно є.

Але вона (із великою долею вірогідності) буде не такою, до якої ми звикли, або не такою, яку ми шукаємо і якої собі бажаємо.

Розчаровуватись, що ми (без знання мови) не можемо зараз трансплантувати свої знання й вміння на новий грунт - нормально.

А от опускати руки не варто, кажу вам це як людина, що півтора роки прожила у чорній прірві депресії саме через своє професійне падіння. Після переїзду із Києва до французьких єбенів.

Я думаю, що ми винесемо за дужки той очевидний факт, що комерційний директор не почуватиметься щасливою прибиральницею, але (!!!) в мене є одна дуже помічна думка із цього приводу.

Ніхто і ніщо не може відібрати нас у нас. І наші бази, досвід і всілякі скіли спрацюють одного дня. За умови певної впертості, трішечкі фарту й нашої славнозвісної звички їб@шити невпинно - ВСЕ БУДЕ.

Як доказову базу наведу один приклад. Колись у 2016 році я влаштувалась в МакДональдз у Франції на найнижчий рівень. Були ті, хто казав, що я втрачаю час, і що мови я з ними не вивчу. Були ті, хто іржав. Хто казав про "Вільна каса". Про "головний редактор стає головним по швабрам".

АЛЕ. Факт залишається фактом - професійне життя так само йтиме вперед доти, допоки МИ вирішимо просувати його вперед.

Непогано, що в нас лишається оцей вибір, скажіть?

Тримаймося. Ми - сила. Все - БУДЕ.

Новини по темі: Війна України з Росією