Завантажити ще

Зеленська: У ЗСУ служать 37 тисяч жінок, понад тисячу вже стали командирами

Зеленська: У ЗСУ служать 37 тисяч жінок, понад тисячу вже стали командирами
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine

У лавах Збройних сил України нині служать 37 тисяч жінок, з яких понад тисячу вже стали командирами. Про це розповіла дружина президента Олена Зеленська.

Під час участі у відеоформаті на міжнародній конференції «Жінки у конфліктах», що відбулася в Брюсселі, Зеленська розповіла, що українські жінки складають більшість медичних працівників та половину підприємців.

- Більшість наших медиків – жінки. 50% наших підприємців – жінки, і вони працюють, щоби підтримувати економіку. У лавах ЗСУ – 37 тис. жінок. Вже понад 1 тис. жінок стали командирами, – зауважила перша леді.

Зеленська наголосила, що українських жінок не можна назвати пасивними жертвами, адже кожна з них має свою історію опору.

- Є таке популярне питання: яка ваша суперсила? Так ось кожна наша жінка може відповісти: моя суперсила – я українка! І це не перебільшення. Наші жінки – супергероїні, що наближають перемогу кожним днем ​​свого життя, - переконана дружина президента.

Вона розповіла, зокрема, історії жінок, які вже стали справжніми символами війни. Серед таких жінок Зеленська відзначила медсестру з Лисичанська Оксану, яка продовжувала ходити на роботу та допомагати хворим доти, доки сама не залишилася без ніг, потрапивши на ворожу міну.

Крім того, перша леді поділилася з учасниками конференції історією 15-річної Лізи Чернишенків із Попасної, яка з вогнепальними пораненнями сіла за кермо та вивезла у безпечне місце чотирьох поранених, а також Тетяни Близняк, яка відома за фотографією «Українська мадонна» - мама, яка годує доньку в київському метро, ​​яке перетворилося на бомбосховище.

Дружина президента наголосила, що таких прикладів – безліч.

Раніше Зеленська опублікувала зворушливий ролик, героями якого стали діти. До війни вони грали з друзями, батьками, займалися улюбленими справами, раділи життю. Але якось прийшли росіяни, які все це забрали, зауважила вона.