15 серпня
Завантажити ще

Абітурієнти з окупованих територій зможуть здати іспити онлайн і усно

Абітурієнти з окупованих територій зможуть здати іспити онлайн і усно
Фото: t.me/Сергій Шкарлет

Нинішнього навчального року для абітурієнтів, які не зможуть виїхати на підконтрольну територію, буде передбачено складання вступних іспитів у форматі дистанційної усної співбесіди. Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет у Телеграм-каналі.

- Для абітурієнтів, які не зможуть виїхати на підконтрольну уряду територію або які насильно переміщені на тимчасово окуповану територію (АР Крим, місто Севастополь, ОРДЛО), територію російської федерації або республіки Білорусь, буде передбачено складання вступних випробувань у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу. Вступаючи на контрактну форму навчання (на більшість спеціальностей), вступнику достатньо подати мотиваційний лист, - написав міністр.

Влада напрацьовує рішення про надання таким вступникам можливості здавати НМТ на загальних засадах у місцях, звідки можна безпечно дістатися тимчасового екзаменаційного центру.ступні іспити будуть проводитись у три сесії (липень, серпень, вересень) в Україні та за кордоном. Також передбачено додаткові періоди реєстрації на тестування та можливість зміни раніше зазначеного місця його проходження.

Крім того, Шкарлет підкреслив, що всі жителі тимчасово окупованих територій та місць проведення військових дій, які отримають позитивні результати на вступних іспитах, зможуть скористатися спеціальною квотою (квота-2) у вищих навчальних закладах або гарантовано вступити до професійної установи перед вищою освітою.

Зазначимо, що вступники, які не встигли заповнити реєстраційну картку до 19 квітня, однак хочуть проходити тестування, можуть зареєструватися та взяти участь у додатковій сесії НМТ. Реєстрація доступна до 20 червня на сайті УЦОЯО