6 грудня
Завантажити ще

Встановлено особи дев'яти росіян, які місяць тримали в одному підвалі все село

Встановлено особи дев'яти росіян, які місяць тримали в одному підвалі все село
Фото: facebook.com/VenediktovaIryna

Правоохоронці ідентифікували вже дев'ять російських окупантів, які у селі Ягідному на Чернігівщині тримали понад 300 людей в одному підвалі. Всім росіянам повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним убивством. Про це повідомила Генпрокурор Ірина Венедиктова.

– Загарбники вигнали мешканців Ягідного з укриттів. Людей змушували роздягатися на вулиці на морозі — шукали патріотичні тату та військову білизну. А в їхніх будинках під час так званих "обшуків" російські військові змітали пральні машини, телевізори, мікрохвильові печі, електрочайники. У селян відбирали мобільні телефони, погрожуючи, що коли виявлять приховані, кожну 5-у людину стратять. Окупанти зігнали понад 300 людей у тісний підвал сільської школи. В освітній установі було облаштовано російський штаб, і цивільні стали їхнім "живим щитом" — гарантією ненападу. Наймолодшому бранцеві було 1,5 місяця, найстаршому — 93 роки. Загалом у підземеллі було 77 дітей, — зазначила вона.

Людей насильно утримували у нелюдських умовах, тому у підвалі з 9 по 28 березня померло 10 цивільних жителів. Також у цей час у Ягідному російськими військовими було вбито ще 17 людей.

- Реєстр смертей полонені жителі вели прямо на стіні підвалу. Ховати менше п'яти небіжчиків російські військові не дозволяли. За порушення цієї заборони відкривали вогонь по цивільних, через що люди повинні були ховатися у викопаних могилах, — наголосила вона.

Докази причетності до злочинів зібрані по:

  • Сіін-оол Суван - командир відділення 1-го мінометного взводу мінометної батареї ВЧ 55115 РФ.
  • Айгарім Монгуш - рядовий 3-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї ВЧ 55115 РФ.
  • Монгуш - сержант 2-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї ВЧ 55115 РФ.
  • Ересу Ооржак - єфрейтор 3-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї ВЧ 55115 РФ.
  • Аріан Хертек - рядовий 2-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї ВЧ 55115 РФ.
  • Саян Хомушко - рядовий 2-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї ВЧ 55115 РФ
  • Іван Ооржак - військовослужбовець 3-го мінометного взводу мінометної батареї 2-ї механізованої бригади військової частини 55115 РФ.
  • Чаян Чинан - військовослужбовець 2-го мінометного взводу мінометної батареї 2-ї механізованої бригади військової частини 55115 РФ.
  • Кежик-оол Шактар-оол – військовослужбовець 1-го мінометного взводу мінометної батареї 2-ї механізованої бригади військової частини 55115 ФР.

Раніше стало відомо, що російські солдати розсилають українським захисникам погрози через повідомлення. Військових закликають скласти зброю та перейти на бік ворога.