Україна має достатній запас ліків від холери. Про це на брифінгу із приводу епідемічної ситуації в країні повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
"Зазначу, що у разі наявності хоча б одного випадку такого захворювання він буде доволі швидко діагностований і запуститься система реагування, яка дозволить його локалізувати. Разом з тим на рівні закладів охорони здоров’я є достатній запас необхідних лікарських засобів", - написав він за підсумками брифінгу у Фейсбуці.
З 1 червня розпочався посилений нагляд за випадками, які можуть свідчити про холеру. Це традиційна практика у літній сезон, зазначив Кузін. Найскладніша ситуація у Маріуполі через масові поховання, спеку та відсутність доступу як до питної, так і до технічної води.
– Разом з тим ми не говоримо, що 100% очікуємо на спалахи небезпечних захворювань. Ситуація з антисанітарією може також призводити до поширення гострих кишкових інфекцій. Тому людям, які проживають на таких (окупованих. - Авт.) територіях, вкрай важливо дуже уважно й обережно використовувати воду з колодязів, водогонів тощо. Її слід обов’язково піддавати термічній обробці, оскільки вона потенційно може містити збудники інфекційних хвороб, - повідомив заступник міністра охорони здоров'я.
Ігор Кузін зазначив, що одразу після деокупації територій там починають працювати фахівці Центрів контролю й профілактики хвороб та Держпродспоживслужби. Їхня робота полягає у дослідженні зразків води, що подається населенню. Таку роботу проведено у Чернігівській (48%), Сумській (70%), Житомирській (100%) та Київській (100%) областях.
Окрім холери МОЗ наразі приділяє особливу увагу виявленню дифтерії, правця та поліомієліту.
6 червня радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що окупанти можуть закрити місто через загрозу спалаху холери. 17 травня представник ВООЗ Доріт Ніцан сказала, що організація готує протихолерні комплекти та вакцини.