15 серпня
Завантажити ще

В оточенні президента розповіли, як він записує звернення: Вирішив "тролити" Путіна

В оточенні президента розповіли, як він записує звернення: Вирішив
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

З перших днів повномасштабної війни президент Володимир Зеленський почав щодня записувати відеозвернення до співгромадян. У перші дні війни, під час найбільшої розгубленості, всі чекали на промову глави держави. Спочатку президент звертався двічі на добу, тепер – один раз. Відео, як правило, з'являються пізно увечері, розповідає ТСН.

Ідея щодня виходити на зв'язок належить самому президентові, каже його речник Сергій Никифоров. Як правило, звернення з'являються після 10-ї вечора. І найчастіше Зеленський їх пише із різних куточків свого офісу. Але бувають і винятки. І перший стався на початку війни, коли пішли чутки, що український президент утік.

– відмовляла служба безпеки. Дуже сильно відмовляла, і зараз відмовляють, але це президент, йому не відмовиш», — каже спікер Сергій Никифоров про ідею записати звернення на ґанку офісу.

Також були звернення у Маріїнському палаці, а зі Святої Софії – Зеленський вітав із Великоднем. Також було звернення із центру зруйнованої Бородянки 8 травня у День пам'яті та примирення, з Хрещатика – 9 травня.

- Все тримається у секреті, всі дізнаються в останній момент, навіть члени команди. Це робиться мінімальною кількістю людей, – розповідають в Офісі.

Більшість креативних ідей належить саме Володимиру Зеленському, запевняє його речник. Хоча був момент, коли його задум не зрозуміли навіть члени команди. Президент вирішив "потролити" Путіна, який магічним дивом рукою не зачіпав мікрофон під час зустрічі із представниками авіалінії РФ. Кілька днів поспіль Зеленський наприкінці свого звернення навмисно виправляв мікрофон.

- Він це зробив, а режисер монтажу, який потім монтував це відео, цього не зрозумів, і він це відрізав. Ми це згодом намагалися повернути, – розповідає Никифоров.

24 лютого президент востаннє публічно з'явився у сорочці та піджаку. Зараз офіціоз не на часі, кажуть у його Офісі.

Крім того, Зеленський вирішив не голити бороду до повної перемоги України. І навіть радився зі своїм спікером, який має бороду вже кілька років.

- Ще навіть коли трохи відростив, у мене питав: «Як тобі? Зручно із цим ходити? Бо мені, каже, не дуже, але така ситуація, — згадує спікер.

Никифоров розповідає, що основні меседжі своїх звернень Зеленський формує сам, редактори роблять завершений текст та додають уривки з указів. Все заради того, щоб перед сном країна почула фірмове "Слава Україні!"