Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
28 березня
Завантажити ще

Ми поїхали – а речі ні. Де в Україні пропонують послуги з перетримки майна

Ми поїхали – а речі ні. Де в Україні пропонують послуги з перетримки майна
Фото: Self Storage/commons.wikimedia.org

Після 24 лютого багато українців, на жаль, особисто дізналися значення слів «міграція», «переселення» та фрази «втрата всього нажитого чесною працею». Поспішаючи забираючи дітей і собак, ми залишали свої будинки та своє добро, на яке накопичували роками або зберігали як єдину спадщину від близької людини. Добре, якщо, повернувшись, українці заставали свої будинки нерозграбованими – частіше їх зустрічали зяючі дірки замість шаф та меблів та повна відсутність побутової техніки після захоплення будинку окупантами-мародерами. Інша проблема – орендоване житло. Не платитимеш тисячі «за метри» тільки тому, що там залишився нещодавно куплений диван і мікрохвильова піч?

Якщо рішення виїхати з України, рятуючи життя і здоров'я, приймається не поспіхом і не на нервах, то можна скористатися послугою, що давно існує (про яку мало хто згадав у напружені дні лютого-2022) – зберігання речей на індивідуальному складі. «КП в Україні» спробувала дізнатися, як можна віддати на тимчасове перетримання речі в окремо взятому місті.

Зайві метри неподалік будинку

Окремо взятим містом був Київ, але ми виявили, що здати речі на зберігання можна у Харкові, Дніпрі, Львові, Вінниці, Одесі, Запоріжжі.

Пам'ятаєте, у паралельній реальності, до 24 лютого 2022 року, ми робили ремонти, «переобували» автомобіль у сезонну гуму, переїжджали, купували велосипеди та скутери – і нам страшно не вистачало місця у наших не завжди великогабаритних квартирах? Як ми бурчали на тих, хто спланував балкон розміром метр на півтора або не придумав у нашій новобудові хоча б невелику комору на поверсі… Як ми мріяли про зайві метри, куди можна було б завантажити до кращих часів, безумовно, корисні, але поки що не дуже потрібні речі.

А після 24 лютого, вирішивши покинути свій будинок, ми питаємо себе: може, кудись сховати техніку, інструменти, той же велосипед і скутер? Можна до сусідів чи друзів – але вони теж можуть будь-якої миті натиснути на педалі у бік кордону. Залишити? Ой, бачили вже, як залишене добро мародери на своїх танках везуть.

Тому індивідуальні склади – непогане рішення. Хоч і бачили ми їх частіше у зарубіжних фільмах, у нас також вони є.

Послуга такого зберігання речей називається self-storage. Все просто: знаходите склад ближче до будинку (у всіх компаній є сайти із зазначенням розташування), бронюєте собі комірку, контейнер або бокс - і привозіть туди все, що вам тимчасово заважає або необхідно зберегти на час відсутності. Можна орендувати місце на день, тиждень, місяць, рік – скільки хочете. Якщо доплатите - вантажники приїдуть і все заберуть і доставлять, куди скажете.

Оголошень про такі послуги в інтернеті сьогодні багато. Фото: olx.ua

Оголошень про такі послуги в інтернеті сьогодні багато. Фото: olx.ua

Не припиняли роботу ні на день

Зателефонувавши в багато компаній, що пропонують послугу self-storage, ми засоромилися: виявляється, вони працюють десять років і про них знає досить багато людей, а не тільки ми. У парі компаній нам чемно відмовили через відсутність вільних місць.

- Невеликі осередки мають підвищений попит – люди залишили на зберігання зимові шини, дорогі снігоходи, бо не сезон. Везуть побутову техніку в основному, - скупо поділився оператор одного зі складів, не бажаючи розкривати жодної конфіденційної даної. Вже плюсик їм у карму.

Ще з плюсиків: всі компанії обіцяють особистий ключ (як варіант – ключ-карта), цілодобовий доступ до свого осередку, боксу або складу, постійне відеоспостереження. Всередині – оптимальна температура та вологість, пожежна сигналізація та антивандальні пристрої.

- Тобто ми просто привозимо речі – ви записуєте в журнал і даєте ключі, все? - Запитуємо в оператора.

- Ні, - з того боку телефонної трубки випромінюється просто ангельський терпець. – Ми не записуємо вас до комори, а укладаємо з вами повноцінний юридичний вивірений договір зберігання та матеріальної відповідальності.

І найголовніше питання, яке треба було б поставити із самого початку.

- Ви працюєте після 24 лютого ?

- Так, ми працюємо і не припиняли жодного дня.

Захоплено обіцяємо забронювати найбільший осередок для зберігання всіх речей із квартири. Нас просять поспішити – попит на послугу зростає.

Чим довше – тим дешевше

Тепер ціни, які в різних сервісів варіюються, але в цілому доступні. Почнемо з малого: просто зберігання на стелажах у складському приміщенні, без оренди осередку чи боксу. Погодьтеся, можна заплатити 130-150 грн на місяць за зберігання чотирьох зимових шин, ніж тягатися з ними або взагалі кинути напризволяще й намагатися потім наскрести тисячі гривень на нові. Зберігання велосипеда – 170-190 грн. на місяць.

Якщо потрібен закритий бокс для улюбленого холодильника та стаціонарного комп'ютера, то будь ласка. Бокси зазвичай високі – від 1 до 3 метрів. Оренда найменшого, площею 1 кубометр, тобто за метр в довжину, ширину і висоту, обійдеться в середньому близько 400-450 грн на місяць.

Площа в два «квадрати», куди можна вмістити і холодильник, і пральну машинку, і багато великих коробок для транспортування речей – це вже близько 900 грн на місяць. Міні-склад площею 10 кв. метрів (нагадаємо, висота його може сягати 3 метрів) – це вже 4000 грн. За стільки ж грошей ми можете орендувати цілий морський контейнер (є такі склади, що складаються з одних контейнерів) - сухий і герметичний. Це підійде тим, кому важливий температурний режим.

Якщо оренда більша за місяць, то можна розраховувати на знижки. Деякі компанії обіцяють надати безкоштовно вантажників або юридичну консультацію зі зберігання, якщо буде сплачено термін зберігання, припустимо, на рік або більше.

Тварин зберігати заборонено

Іноді не хочеться морочитися і орендувати окреме приміщення. Багато хто цілком задовольняється місцем на загальному складі – 250-300 грн на місяць за 1 кв. метр, і клади, що хочеш.

Втім, не що хочеш - є певний список вимог до речей, що надходять на зберігання. У всіх компаній він приблизно однаковий: наприклад, ніхто не прийме на зберігання продукти, рослини та тварини. Паливо, балони під тиском теж не можна. Сильно пахнуть та токсичні речовини, зброя – ні. Загалом, все, що може зіпсуватися або зіпсувати повітря, вибухнути, згнити тощо, завдати будь-якої шкоди – склади індивідуального зберігання не приймуть.

- Дзвонили, питали, чи можна хом'яків у клітці на місяць залишити. Мовляв, «ми їжі їм насиплемо, води наллємо – все нормально з ними буде, лише на місяць». Наша оператор мало не розплакалася, сказала, що вона краще придбає цих хом'яків. По-перше, тварини на зберігання не приймаються, по-друге, не можна так з них знущатися. Люди подумали, перепросили, поклали слухавку. Сподіваємось, хом'яки у таких господарів вижили… – поділився історією один із операторів сервісу.

На момент написання матеріалу жоден із операторів майже десятка компаній із self-storage не сказав, що послуга не надається.

Але переконливо просили попередньо телефонувати та уточнювати графік роботи складів та зміни цін, а також зміни форс-мажорних обставин з урахуванням нинішньої ситуації.