Завантажити ще

Нацгвардійці, які відбили штурм Гостомеля: Були готові стояти до останнього

Нацгвардійці, які відбили штурм Гостомеля: Були готові стояти до останнього
Фото: tsn.ua

24 лютого, коли розпочався штурм Гостомеля, місцевий аеродром одночасно атакували кілька десятків ворожих вертольотів та сотні десантників. Але посилена рота Нацгвардії не просто стримала прорив російського десанту до Києва, а й завдала загарбникам істотних збитків. Бійці знищили 6 російських гелікоптерів, серед яких була і російська гордість - надсучасний Ка-52. Про це пише ТСН.

35-річний командир підрозділу Нацгвардії Віталій Руденко першого дня нападу Росії командував обороною аеродрому. Військовий, який разом із побратимами отримав орден за мужність, зізнається, що було дуже непросто.

- Я, щиро кажучи, коли побачив усе, думав, що з нас тут зроблять фарш. Ця кількість вертольотів. Я розумів, яке у них озброєння на борту, – зазначає командир.

З 14-го року чоловік воював на сході країни. Вийшов із оточення під Савур-могилою, мав досвід артилерійських дуелей та зіткнень з піхотою, проте таку масовану атаку з неба, каже, бачив уперше.

- Була ударна група в кількості приблизно 10-12 вертольотів Ка-52 та Мі-24, слідом за ними йшла група вертольотів, яка несла на собі десант супротивника, це було десь від 30 до 40 вертольотів, - кажуть бійці.

Під командуванням Руденка посилена рота нацгвардійців героїчно прийняла бій. Воїнів атакували з неба та землі. На аеродромі висаджувався російський десант, але вони не здавалися. Шість російських гелікоптерів бійцям вдалося збити. Уламки двох досі не прибрали.

Збив гелікоптер 25-річний командир зенітно-ракетного взводу Сергій Фалатюк. Його також відзначили держнагородою. Молодший лейтенант каже, коли побачив гелікоптери, миттєво скомандував – вогонь на поразку. І сам схопив "Іглу" – радянський переносний ракетно-зенітний комплекс.

- Я побачив у метрах 500, що на мене летить гелікоптер, я підняв "Іглу". Зробив "накол" і бачу, що вони вже близькі до мене. Коли ціль була вже близько, я не влучив, я її пропустив, розвернувся і стрільнув навздогін - і так збив, – згадує Сергій.

Сергій теж пройшов Донбас, але цей вертоліт – перший на його рахунку. Такий успіх дуже підняв бойовий дух, згадує він, адже росіяни казали, що їхні гелікоптери непробивні.

- Ка-52, як їх описує Москва, це незнищенна річ – "аналогів немає", що він один такий. Але я потрапив до нього, він вибухнув. В інших побратимів радість, що ми його збили. Усі схопили «Ігли». І почали знищувати цілі, – розповідає Сергій.

У бійців закінчувалися боєприпаси, сили були нерівні. Один воїн отримав поранення, ще кілька потрапили у полон. Щоб зберегти життя особовому складу, командир отримав наказ відступати.

- Якби мені команду не дали, ми б стояли до останнього, коли отримав таке завдання, я тричі уточнював... Після того як відійшли на безпечну відстань і за допомогою артилерії завдали вогняної поразки по злітно-посадковій смузі,  її й пошкодили. І цим не дозволили сісти військово-транспортним літакам супротивника, — зазначає командир.

Бої за аеродром тривали ще кілька днів. Командир каже, кожен, хто того дня захищав аеродром – заслуговує на нагороди. Але найкращою для них буде перемога у цій війні.