30 травня
Завантажити ще

Дмитро Муратов виставив на аукціон на користь українських біженців свою Нобелівську медаль

Дмитро Муратов виставив на аукціон на користь українських біженців свою Нобелівську медаль
Фото: novayagazeta.eu

Головний редактор "Нової газети" та лауреат Нобелівської премії миру 2021 року Дмитро Муратов виставив на аукціон свою медаль в американському аукціонному будинку Heritage Auctions, який у перший день літа відкрив торги з цього лоту. Про це 1 червня повідомила "Нова газета – Європа".

Усі виручені кошти підуть на підтримку гуманітарної місії ЮНІСЕФ щодо надання допомоги українським дітям-біженцям та їхнім сім'ям.

- Ми зрозуміли, що для того, щоб допомогти жертвам цієї війни, можна і потрібно віддати найдорожче і значуще, що в тебе є. І ми вирішили виставити на аукціон Нобелівську медаль, золоту, знамениту, важку, - заявив Муратов.

Він наголосив, що 100% співробітників "Нової газети" підтримали рішення редактора виставити медаль на аукціон.

Муратов оголосив про намір продати свою медаль із аукціону 22 березня. У травні Дмитра Муратова було названо одним із 100 найвпливовіших людей 2022 року за версією журналу Time.

Після ухвалення в Росії закону про фейки видання видалило зі свого сайту всі матеріали про війну в Україні. Наприкінці березня «Нова газета» була змушена призупинити випуск на сайті, в мережах та на папері після другого попередження Роскомнагляду, яке загрожує відкликанням ліцензії ЗМІ. Частина журналістів "НГ" виїхали з Росії, започаткували нове видання - "Нова газета - Європа" - та продовжили висвітлення війни в Україні.