13 серпня
Завантажити ще

Жителів Криму змушують здавати кров для поранених російських солдатів

Жителів Криму змушують здавати кров для поранених російських солдатів
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Через велику кількість поранених військових Росії медичні установи на тимчасово окупованих територіях переповнені. А загарбники змушують цивільних здавати кров. Про це пише Telegram-канал Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової.

"Медичні установи не можуть упоратися з таким навантаженням, катастрофічно не вистачає крові. У зв'язку з цим активно провадиться примусова кампанія донорства крові на ТОТ Крим", - пише Денисова.

Головний лікар Сімферопольської ЦРКЛ видав наказ із метою збільшення запасів крові всіх категорій. Водночас у Криму було тимчасово зупинено безкоштовне надання медичних послуг.

Медичні заклади Севастополя переповнені, а у деяких палатах перебувають до 40 пацієнтів.

"Щоб поповнити банк крові, окупаційна влада вимагає від підприємців відправляти працівників до пунктів здачі крові. При цьому донором може стати будь-хто – жодних медичних документів не потрібно, обстеження не проводиться", – додає омбудсмен.

Раніше Денисова розповіла, що на окупованих територіях Донбасу студентів змушують здавати кров. Її використовують для поранених окупантів. Наразі відомо про 700 випадків вимушеного донорства в університетах.