Завантажити ще

На Харківщині збирають гроші на відновлення Музею Сковороди

На Харківщині збирають гроші на відновлення Музею Сковороди
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Міністерство культури та інформаційної політики разом із Харківською обласною державною адміністрацією відкрили фонд для збирання коштів на відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди у Сковородинівці, який обстріляли російські війська. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

- Ми збиратимемо кошти не лише від держави, а й від благодійників, міжнародних донорів. Наразі вже є попередні домовленості з низкою наших західних партнерів про те, що вони згодні давати кошти на відновлення музею, - написав Ткаченко.

На думку міністра, це єдиний варіант відремонтувати його швидко, не затягуючи. Адже час у цьому випадку може лише погіршити зруйноване, у тому числі через погодні умови.

- Держава контролюватиме збір коштів, і він буде публічним, тож кожен зможе спостерігати, що й куди йде. Вже було проведено інспекцію та було визначено перелік робіт, необхідних для відновлення музею, - додав міністр.

Він наголосив також, що росіяни цілять у нашу культуру, але вони її ніколи не знищать.

- Фігура Сковороди займає важливе місце у нашій літературі, філософії, історії. Сьогодні ми показали і собі, і всьому світу, що, згуртувавшись, ми здатні зробити неможливе. Вірю, що ми зможемо зберегти внесок філософа не лише у нашій пам'яті та сторінках книг, а й фізично, – додав Ткаченко.

Вночі 7 травня російські війська вкотре обстріляли Харківську область. Внаслідок ракетного удару було знищено Національний музей ім. Григорія Сковороди у селі Сковородинівка.