24 листопада
Завантажити ще

Доля вівчарки: Найду врятували від голодної смерті та прийняли у водолази

Доля вівчарки: Найду врятували від голодної смерті та прийняли у водолази
Фото: ГУ ДСНС України в Черкаській області

У команди рятувальників із Черкас поповнення: відтепер молода вівчарка Найда носить горде звання співробітника групи пошукових та водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Звучить серйозно, тому і сам собака відповідально ставиться до поставлених перед ним завдань: а саме - посилено тренується пірнати і діставати людей, що тонуть.

Жила на ланцюгу без будки та недоїдала

Життя обійшлося з Найдою жорстоко. Донедавна вона утримувалася у Черкаському міському товаристві захисту тварин «Друг».

- Ще наприкінці осені, до приходу перших морозів, до нас надійшла заявка із Золотоніського району про жорстоке поводження з собакою та її цуценятами. Ми поїхали. Є фото, на яких Найда худа і виснажена поряд із крихітними цуценятами – це першого дня, коли ми її побачили, - розповідає зооволонтер Влада Руденко. - Собака ставилася до нас дуже недовірливо, поводилася агресивно. Ми цілий місяць їздили до неї із Черкас, підгодовували, щоб вона адаптувалася та звикла до сторонніх людей.

Найда жила без будки, прикута ланцюгом до занедбаного напівзруйнованого сараю в приватному секторі. Її господарі, за словами місцевих жителів, – неблагополучна родина, яка покинула пса та цуценят напризволяще.

Господарі залишили пса прикутим до покинутого сараю. Фото: ГУ ДСНС України у Черкаській області

Господарі залишили пса прикутим до покинутого сараю. Фото: ГУ ДСНС України у Черкаській області

– Найду ж ніхто з місцевих не годував, її всі боялися. Вона нікому не давалася, – продовжує Влада Руденко. - Одне щеня у неї померло. Решту ми вакцинували і роздали.

Не дивно, що вівчарка жадібно накидалася на будь-яку їжу, яку їй привозили волонтери. Щоправда, щоб годувати собаку, спочатку миски з кормом доводилося підсовувати до неї палицею: інакше Найда могла накинутися і покусати.

Але вже за місяць вівчарка добре від'їлася, дозволяла себе гладити і без страху поїхала з новими знайомими до притулку. Тут вона і отримала своє сьогоднішнє ім'я – Найда.

Через місяць посиленого годівлі Найда почала довіряти людям. Фото: ГУ ДСНС України у Черкаській області

Через місяць посиленого годівлі Найда почала довіряти людям. Фото: ГУ ДСНС України у Черкаській області

Нез'ясовна пристрасть до води

У притулку цієї весни і побачили Найду співробітники ДСНС. Між людьми та собакою наче іскра пробігла. Ну що сказати - практично кохання з першого погляду.

Вже від початку знайомства Найда показала себе дисциплінованою собакою. Але найбільше рятувальників здивувала її пристрасть до води - якщо поблизу водоймище, вона так і норовила поплавати. Вівчарку стали вчити командам, у тому числі й порятунку на воді.

- Штатної одиниці такої, як собака-водолаз, у структурі ДСНС немає, але одного разу, граючи з собакою, рятувальники побачили, що вона не боїться води і з радістю пірнає під воду за м'ячем, - розповіли «КП в Україні» у прес-службі. ДСНС Черкаської області. – Наразі Найда ще проходить етап соціалізації. Вона вже познайомилася з усіма водолазами, але рятунку на воді ще навчається. Вона вже вміє стрибати за рятівним колом та витягувати його на берег.

Вівчарка виявилася дуже доброзичливим собакою. Але тільки для своїх. Фото: ГУ ДСНС України у Черкаській області

Вівчарка виявилася дуже доброзичливим собакою. Але тільки для своїх. Фото: ГУ ДСНС України у Черкаській області

- Я здогадувалася, що вона добре навчатиметься, - каже Влада Руденко. - Ще коли в Золотоноші собака сиділа на ланцюгу і чула шум нашого автомобіля, що наближався,  починала радісно поскулювати. А вже у притулку навчилася давати лапу. Дуже розумний песик.

У ДСНС також задоволені новим співробітником та помічником.

– Знайда чудово охороняє територію, сторонніх людей не пускає. А зі знайомими дуже ласкава, весела, просить, щоби з нею пограли. Ну а коли настає час обіду, вона попереду всіх: лопає аж за вухами тріщить, - сміються рятувальники.

Зараз Найді приблизно 2-3 роки. Собака ще молода, і найкращі роки у неї попереду. Вона отримала шанс на зовсім інше життя, тепер вона перебуває на службі і в майбутньому рятуватиме людей.