3 жовтня
Завантажити ще

90-річний волонтер із Вінницької області плете сітки та допомагає військовим

90-річний волонтер із Вінницької області плете сітки та допомагає військовим
Фото: tsn.ua

90-річний Сергій Вознюк із Вінницької області, незважаючи на поважний вік, не зміг залишатися осторонь війни та активно допомагає військовим. Він уміло і швидко плете маскувальні сітки і одразу передає бійцям на передову. Про це розповідає ТСН.

Чоловік самостійно сплів уже понад сотню одиниць камуфляжного маскування. Він допомагає бійцям ще з 2014 року.

- Це 39-а сітка від весни, як почалася війна. А так більше ста сіток, якщо разом брати, що я зв'язав, каже чоловік.

Кожна така сітка завдовжки понад 4 метри і два завширшки. Щоб сплести одну сітку, чоловік працює майже цілодобово п'ять днів. Матеріалами його забезпечують інші волонтери. Наприклад, його товариш Василь Кізка привозить клаптики камуфляжу, які забирає із швейної фабрики.

- Він жити не дає, коли в нього закінчуються матеріали, він може зателефонувати, коли захоче. Він дуже сердиться, коли я привіз невчасно і в нього простій. Простояв годину там чи півтори, і він влаштовує мені прочухана, — розповідає Василь.

Волонтери також відправляють готове маскування на передову. Дідові Сергію вдячні багато батальйонів, яким він плів захист. А ще через смакоту, бо пенсіонер передає на фронт усю свою консервацію. Варення, джеми та лісові гриби заготовляє бійцям щосезону. Дбає про захисників, бо й у нього наразі на передовій двоє онуків.

- Йому не потрібне жодного фотозвіту, відео. Він каже, що Бог все бачить, ми працюємо для України, – розповідає про чоловіка волонтер.

Себе ж дідусь вважає справжнім бандерівцем. Син «ворога народу» знає ціну свободи ще з дитинства. Його батька, звичайного селянина, радянська влада у 39 році запроторила на Колиму.

– «Ворог народу», КРД, 58-а стаття, контрреволюційна діяльність. Дітям намазували хліб маслом та повидлом, на перерві давали, а мені не давали, бо я син ворога народу, — розповідає Сергій.