Завантажити ще

Українські рятувальники 40 діб без відпочинку працювали під окупацією у Чорнобилі

Українські рятувальники 40 діб без відпочинку працювали під окупацією у Чорнобилі
Фото: tsn.ua

84 працівники рятувальної служби понад 40 днів працювали в окупації у Чорнобильській зоні відчуження, доки російських військових не витіснили наші захисники. Працівники ДСНС, незважаючи на загрозу життю, вирішили не залишати небезпечну зону, щоб не залишити її без нагляду. Про це розповідає ТСН.

- Якби на станції або на цій території щось сталося через військові дії, не минеться усьому світу, тому було рішення залишитися на місці та виконувати свої обов'язки за призначенням, - каже заступник голови пожежно-рятувального загону Чорнобиля Сергій Стрельченко.

Поки тривала російська окупація зони відчуження, рятувальники з десяток разів виїжджали на гасіння пожеж навколо Чорнобиля. Працювати доводилося під дулами російських автоматів. Російські військові змушували рятувальників вишиковуватися на плацу, коли самі нишпорили у службових приміщеннях, вилучаючи також і особисті цінні речі, згадують працівники ДСНС. Окрім постійних ганебних перевірок чоловіки страждали від нестачі їжі.

На щастя, з їжею дуже помагали місцеві. Так, 71-річний Віктор Тимофійович до окупації годував працівників підприємства, які стежили за радіоактивними відходами. Коли їх поспіхом евакуювали, Віктор почав ділитися запасами продуктів із рятувальниками.

Життя рятувальників не раз наражалося на небезпеку. Зокрема, екіпаж із п'яти рятувальників, під'їжджаючи до вогнища пожежі, підірвавася на протитранспортній міні.

- Не всі частини автомобіля вдалося виявити, але особовий склад живий. Руки, ноги цілі, очі цілі, є ушкодження обличчя, але нічого критичного, – кажуть рятувальники.

Після інциденту, який ледь не обернувся трагедією, рятувальники виїжджають до осередків горіння лише у супроводі піротехніків та на автомобілях з капотною "системою", де моторний відсік приймає вибухову хвилю на себе.

Понівечену машину у рятувальників днями заберуть, і вона стане музейним експонатом російсько-української війни.