29 червня
Завантажити ще

Українські кардіохірурги проводять унікальні операції на серці

Українські кардіохірурги проводять унікальні операції на серці
Фото: tsn.ua

Кардіохірурги з київського Інституту Амосова врятували життя 67-річному Олексію Лиману із Гуляйпільського району Запорізької області. Його серце не витримало всього, що довелося пережити під обстрілом. Медики провели операцію за унікальною методикою та змогли поставити чоловіка на ноги. Про це пише ТСН.

Олексій Іванович був змушений залишити своє рідне село Гуляйпільське через бойові дії. Виїжджав наприкінці квітня, військові евакуювали їх прямо з підвалу, часу на збори не було, тож залишився без нічого.

Першим на все, що довелося пережити, відреагувало серце.

- Воно було вже давно, а тут напевно спровокувало погіршення. Дійшло до того, що тиск почав стрибати, то великий, то малий, — розповідає Олексій Іванович.

Проблеми з серцем у нього почалися років 10 тому, а потім ще й двічі перехворів на коронавірус. «Ковід» одразу вдарив по вразливому органу, а через хвилювання, спровоковані війною, воно остаточно здало. Чоловік потребував термінової операції.

Медики констатували: у Олексія Івановича гіпертрофічна кардіоміопатія. Це коли одна зі стінок серця потовщена і заважає перекачувати кров. Останнім часом в Інституті Амосова зросла кількість пацієнтів із таким недоліком. Серед них і цивільні, і військові.

- Перші дні були важкі, тому що пацієнтам було важко доїхати до нашого центру, але в останній місяць, коли ситуація в Києві стабілізувалася, ми бачимо приріст пацієнтів, які приїжджають до нас із цією хворобою, бо збільшується навантаження на людей і емоційне, і фізичне, - Говорять у закладі.

Останні 6 років столичні хірурги оперують таких пацієнтів за унікальною методикою. І якби не війна, то зараз вони мають ділитися досвідом із своїми польськими колегами.

Олексій Іванович – вже 500-й пацієнт, якому в Інституті Амосова перекроюють серце, і за цим показником українці – лідери в Європі, бо більшої кількості таких операцій не роблять у жодному європейському медичному закладі.

Тепер чоловік житиме і довше, і краще – запевняють лікарі. Олексій Іванович вірить: дочекається перемоги, повернеться додому і ще довго гратиме зі своїми онуками.