Завантажити ще

Нова схема шахраїв: дзвонять родичам військових

Нова схема шахраїв: дзвонять родичам військових
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

В Україні з'явилася нова схема шахрайства – родичі військовослужбовців Збройних сил України стали отримувати підозрілі телефонні дзвінки та повідомлення. Особливо це стосується тих військовослужбовців, які потрапили в полон або вважаються зниклими безвісти. Про це розповіли у Генштабі ЗСУ.

- Користуючись емоційним станом рідних та близьких, зловмисники дзвонять із прихованих номерів та пропонують за грошову винагороду "надати інформацію" про військового та "сприяти звільненню з полону". Також шахраї намагаються нібито з метою уточнення дізнатися особисті дані українських захисників. Офіційно повідомляємо, що представники Збройних сил України чи інших органів військового управління чи державних установ не збирають гроші та не вирішують питання звільнення з полону шляхом викупу, - зазначили у штабі.

У Генштабі нагадують, що питання звільнення військовополонених перебувають у винятковій компетенції органів державної влади. Ніякого збору коштів із членів сімей та близьких не відбувається.

Раніше Національний банк попередив українців про дві актуальні схеми шахрайства у воєнний час. Це "посередницькі" послуги від шахраїв та SMS-повідомлення про надходження платежу.