21 травня
Завантажити ще

У заповіднику "Асканія-Нова" показали, як їхні працівники працюють в умовах окупації

У заповіднику
Фото: facebook.com/AskaniaNovaZapovednik/videos

Співробітники заповідника "Асканія-Нова" на Херсонщині продовжують працювати в умовах тимчасової окупації. Про це повідомила молодший науковий співробітник Тетяна Старовойтова. У Фейсбуці заповідника виклали відео, на якому можна побачити, що його підтримують практично як у мирний час.

- Біосферний заповідник - це не тільки про заповідний степ, про рослини, про тварин. Це ще 260 працівників, які продовжують свою роботу за умов окупації, - зазначила Старовойтова.

Молодший науковий співробітник Тетяна Старовойтова. Фото: facebook.com/AskaniaNovaZapovednik/videos

Молодший науковий співробітник Тетяна Старовойтова. Фото: facebook.com/AskaniaNovaZapovednik/videos

Директор заповідника Віктор Шаповал розповів, що найскладніше - підтримувати зоопарки та дендропарки, а зайці, вовки та лисиці ручного годівлі не потребують.

- Нам важко, як і всім, але ми віримо, сподіваємось і тримаємось. Тримаємось і завдяки вашій підтримці, вона просто нереальна. На жаль, всі наші поточні витрати призупинені і ми тримаємось на плаву лише за рахунок тієї фінансової допомоги, яку ми можемо збирати і надалі конвертувати в корми, пальне запчастини, техніку, інструменти тощо. Величезні вливання ми змушені робити у наші штучні колекції – це зоопарки, дендропарки, – повідомив він.

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" знаходиться у селищі Асканія-Нова Каховського району. Його площа становить 33307,6 га. Через окупацію у зоологічного парку та ботанічного саду немає доступу до бюджетних рахунків. Співробітниця заповідника Тетяна Старовойтова розповідала ЗМІ, що російські військові перевіряють документи, територію та техніку. На початку травня у заповіднику народився як, якого назвали Байрактаром.

Директор заповідника Віктор Шаповал. Фото: facebook.com/AskaniaNovaZapovednik/videos

Директор заповідника Віктор Шаповал. Фото: facebook.com/AskaniaNovaZapovednik/videos