Завантажити ще

Вагітна двійнею жінка розповіла, як тікала з Чорнобаївки

Вагітна двійнею жінка розповіла, як тікала з Чорнобаївки

35-річна мешканка селища Комишани, яке знаходиться за 5 кілометрів від Чорнобаївки, Марина Стродубець, вагітна двійнятами, разом із чоловіком змогла втекти з окупованого пункту. Дівчина каже, що чудово розуміла, що це її єдиний шанс на порятунок свого життя та життя дітей. Про це Марина розповіла в інтерв'ю журналістці Аліні Доротюк.

Незадовго до війни Марина пройшла процедуру ЕКЗ, тому що 6 років вони з чоловіком безуспішно намагалися завести дитину. Але щастя від успіху процедури затьмарило швидкий початок війни. З перших днів бойових дій вони опинилися під обстрілами, дівчина каже, що снаряди буквально літали над головою.

- З перших днів ми знали, що треба виїжджати. Але в місті залишалася мама, і ми мали забезпечити її всім необхідним. Виїхали на закупки до міста, тоді вже скрізь були величезні черги на заправках, простояли там дуже довго. Але виїхати все одно не змогли. Не зважилися все одразу кинути, маму залишити було складно. Вона відмовилася з нами їхати, не могла залишити будинок, собаку, невеликий сімейний бізнес, – розповіла жінка.

Марина каже, що жилося у місті у перші два місяці війни дуже складно. Багатьох продуктів не вистачало, насамперед складно було сім'ям із дітьми. Вагітним теж важко було забезпечити необхідний раціон для здоров'я дитини, ціни різко зросли. М'ясо треба було замовляти, а привозили його рідко.

Найскладніше було усвідомити те, що рідне село окуповане, каже дівчина. Але ЗСУ постійно відбивали Чорнобаївку, яка знаходиться поруч, і це давало надію.

– Боїв на території села не було, були "прильоти". Але ракети не розривалися, мабуть, старі чи браковані... У сусідніх селах було багато будинків знищено. Але найбільше боялися зустрічі із солдатами, читали про те, що було у Бучі. І нас не полишав страх, що вони зайдуть у дім... Як тільки-но вечоріло, все село вимикало усе світло, зашторювали вікна і з жахом чекали на ніч, — розповідає вона.

Російські солдати таки прийшли до їхнього будинку, але через 2 дні після того, як молода сім'я поїхала. У будинку була лише мати Марини, вона дуже злякалася. Але, на щастя, нічого поганого з нею не сталося - п'ять озброєних російських солдатів перевірили будинок, сарай, підвали і пішли.

Наразі Марина дуже переживає за маму, а також за свій будинок. Зв'язку з нею немає, але іноді вдається зв'язатися через інтернет. Сама вона та її чоловік виїхали до Одеси.

– Вирватися із міста було дуже складно. Ми намагалися двічі. Перший раз 7 квітня ми з чоловіком простояли на посту близько 6 годин, нас розвернули назад. Приїхали солдати на БТР і сказали, що розстріляють, якщо не повернемо назад. Вдруге 11 квітня рано-вранці нам таки вдалося виїхати. Їхали в одній машині із сім'єю друзів, об'їжджаючи колону, і прорвалися одними з перших. Ми чомусь для себе вирішили, що ми або перші, або взагалі не зможемо поїхати. Гнали щосили по бездоріжжю, на задньому сидінні була моя хрещениця, їй було дуже погано, її нудило, - згадує вона.

Марина каже, що намагається менше нервувати, щоб не нашкодити своїм майбутнім дітям, але водночас часто зривається. Лікарі стурбовані її станом і незадоволені її аналізами, але дівчина все одно не падає духом. Із дорогими ліками їй допомагають волонтери.