11 серпня
Завантажити ще

Дніпропетровщина прийняла понад 225 тисяч внутрішніх переселенців

Дніпропетровщина прийняла понад 225 тисяч внутрішніх переселенців

Понад 225 тисяч українців зареєструвалися на Дніпропетровщині як внутрішні переселенці. Більшість з них прибули до Дніпра, де оселилися більше 91 тисячі людей, та до Кривого Рогу, який прийняв понад 39 тисяч.

Про це повідомляє Дніпропетровська ОВА.

«В регіоні мешкає трохи більше 225 тис. внутрішньо переміщених осіб. З них 53 тисячі — діти. Тільки вдумайтеся — це як населення невеликого міста», — зазначив голова обласної ради, заступник голови Ради оборони області Микола Лукашук.

Йдеться лише про тих, хто встав на облік. «Фактично, за нашою інформацією, цю цифру можна помножити десь на три», — наголосив Лукашук.

Переселенці, за його словами, забезпечені всім необхідним: житлом, харчуванням та товарами першої необхідності. А щоб долучити дитину до дистанційного навчання у школі, треба звернутися до найближчої та написати заяву.

Одночасно на Дніпропетровщині активно відновлює роботу малий та середній бізнес. В області, за даними ОВА, вже працюють 70% малих та середніх підприємств. Відновили роботу понад 40 тис. магазинів, перукарень, ресторанів, міні-пекарень, що закрилися на початку війни. Найшвидше бізнес оживає у Дніпрі.

Загалом в області 133,5 тисячі малих та середніх підприємств, з яких нині працюють понад 90 тисяч.

Нещодавно перша віце-прем'єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що головне завдання уряду — повернути бізнес до праці. «Ми справді просимо весь бізнес, який почуває себе у безпеці, повертатися, тому що це робочі місця і тому що зараз взагалі переосмислюється роль бізнесу — він вже не просто бізнес, а виконавець соціальної функції», — пояснила вона.

Новини по темі: Війна України з Росією