Схоже, це літо в Україні буде спекотним у всіх сенсах – синоптики прогнозують посуху та підвищені температури майже по всій Європі. І нехай вологий початок літа не збиває з пантелику, адже в липні ми мріятимемо про дощі і хоча б невеликий вітерець. Та й значну частину серпня також.
Народний синоптик Леонід Горбаль у своїй книзі «Прогноз погоди до 2030 року», складений на основі стародавніх документів та способів передбачення погоди за Велесовим календарем, зазначає, що у травні на нас чекає помірно тепла погода. А ось літо з вологого перейде в жорстоку посуху. "На початку осені передбачається сухість, у вересні", - зазначав народний синоптик.
Оскільки 2022 рік за Велесовим календарем вважається роком Юпітера, він такий же вологий на початку та сухий у другій половині року як 2010, 1998 та інші роки 12-річного циклу.
«Червень розпочнеться помірно теплою погодою з дощами до 8 числа, а 9-16 буде спекотно, сухо. З 17 до 20 червня дощі, грози, град, з 21-го починається дуже спекотна погода. 24-25 червня – грозові дощі, наприкінці місяця ясна суха погода. У липні з 1 по 9 – помірно тепла погода, 1, 6 та 7 числа короткочасні дощі. З 9 по 12 – сухо, спекотно, але холодні ночі. З 13 до кінця місяця – спекотно, посуха, 19-21-го короткочасні дощі. У серпні з 1 по 14 – сильна спека, посуха, 14-15 – короткочасний дощ, 15-26 серпня буде ясно та сухо, а 27-28-го знову пройдуть короткочасні дощі», - йдеться у книзі.
Європейські синоптики підтверджують прогнози провісників погоди з народу. Фахівці компанії Severe Weather Europe, які складають погодні графіки на підставі супутникових знімків та спостережень за поведінкою циклонів та антициклонів, відзначають, що вже мають місце глобальні температурні аномалії.
- Основне скупчення тепла показано над північною половиною США та півднем Канади. Придивившись до Європи, ми вже бачимо набагато теплішу, ніж зазвичай, погоду на більшій частині континенту. Температура поверхні вища за норму, особливо в центральних та західних регіонах. Тобто очікується, що в Європі літо буде спекотнішим, ніж у середньому, за винятком деяких частин північної та північно-західної Європи.
В основному над північною Європою очікуються умови від нормальних до вологих. А посушливі літні умови стають дедалі ймовірнішими у західній та південно-центральній Європі, - йдеться у прогнозі синоптиків.
Посуха та дефіцит опадів зроблять літо-2022 для нас не дуже комфортним. У звіті, опублікованому днями Глобальною обсерваторією посухи Служби управління надзвичайними ситуаціями Copernicus, річки По та Дунай разом із їхніми притоками зіткнуться із серйозними наслідками дефіциту опадів.
Адже Дунай – це річка, яка ділить свої береги з 19 країнами і є другою (після Волги) за довжиною рікою в Європі. Обидві річки мають життєво важливе значення для транспорту, іригації, водопостачання, а також виробництва гідроелектроенергії. В Україні канал Дунай – Чорне море – це глибоководний судноплавний канал, прокладений по гирлах Швидке, Старостамбульське та Кілійське у дельті Дунаю на території Одеської області. Тобто має найважливіше значення для нашої країни.
У компанії AccuWeater, яка також займається прогнозуванням змін клімату на планеті, вважають, що вздовж Дунаю цього літа буде сильна гідрологічна посуха. Можливо, Україна зіткнеться з дефіцитом води, зокрема й питною.
А доктор географічних наук, спеціаліст із клімату Світлана Бойченко припускає, що літо в Україні пройде у перепадах погоди.
- Останні тенденції такі, що температура влітку триматиметься вище за норму. Причому якщо раніше спекотна погода була характерною для липня - серпня, то зараз температурні рекорди перемістилися на червень... - зауважила кліматолог.
У будь-якому випадку, варто готуватися до спеки і запасатися сонцезахисними кремами, капелюхами та панамками. І не забувати про воду – пити її якнайбільше, щоб не допустити перегріву організму і як наслідок – проблем зі здоров'ям.