Завантажити ще

Італійська поліція запобігла спробам російських хакерів вплинути на результати "Євробачення"

Італійська поліція запобігла спробам російських хакерів вплинути на результати
Фото: twitter.com/eucopresident

Італійська поліція запобігла хакерським атакам проросійських угруповань час півфіналу та суботнього фіналу конкурсу "Євробачення" в Турині. Перемогу на конкурсі здобув український колектив Kalush Orchestra і, ймовірно, саме цьому намагалися перешкодити росіяни. Про це повідомляє Reuters.

- Під час голосування та виступів учасників поліція відобразила кілька кібератак на мережеву інфраструктуру з боку хакерської групи Killnet та її філії Legion. Раніше 11 травня Killnet заявив про атаку на веб-сайти кількох італійських установ, включаючи Сенат, верхню палату парламенту Італії та Національний інститут охорони здоров'я (ISS), - розповіло видання.

При цьому український колектив не лише переміг на пісенному конкурсі, а й ризикуючи бути дискваліфікованими, закликав зі сцени весь світ врятувати Маріуполь та "Азовсталь". Після цього пошукові запити за словами "Азовсталь" та "Маріуполь" злетіли до небес у багатьох країнах. Шанувальники "Євробачення" та Kalush Orchestra захотіли дізнатися більше про те, що зараз відбувається у місті та на заводі, який став для росіян кісткою у горлі, а для українців – символом боротьби.

Kalush Orchestra виграли конкурс у ніч з 14 на 15 травня у Турині. Гурт вийшов на сцену під 12-м номером. Після виступу колектив англійською закликав допомогти Україні, врятувати Маріуполь та "Азовсталь". Колектив колектив отримав найбільше балів - 631 (від журі 192 і від глядачів 439). На другому місці Великобританія (466), а на третьому – Іспанія (459 балів).