Завантажити ще

Росіяни знищують унікальну заповідну Кінбурнську косу

Росіяни знищують унікальну заповідну Кінбурнську косу
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Російські окупанти знищують унікальну Кінбурнську косу, розташовану в Очаківському районі Миколаївської області. Про це у Facebook повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

- Пожежі саме на Кінбурнській косі продовжуються більше тижня. Вогонь охопив майже 4 тисячі гектарів лісів на кордоні Херсонської та Миколаївської областей, – наголосила вона.

За словами Денисової, під загрозою знищення опинився весь рослинний світ, зокрема найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей (його площа становить понад 60 гектарів), багаторічні дерева, рожеві озера, тварини.

Омбудсмен зазначила, що на території Кінбурнської коси залишаються люди, які потребують допомоги, але виїзд на материк контролюють російські окупанти. Вони не пропускають лісову охорону до вогнищ загоряння. За її словами, також не вистачає палива для пожежних машин, щоб погасити вогонь, майже немає доставки продуктів для місцевих мешканців.

– Ситуація в унікальній заповідній зоні наближається до катастрофічної. Наслідки лісових пожеж є дуже небезпечними для життя людей і надзвичайно руйнівними для навколишнього середовища, адже вогонь знищує цілі екосистеми українських лісів, які потім важко буде відновити, - наголосила вона.