Наш щотижневий дайджест найкращих редакційних матеріалів, які ви могли пропустити у метушні буднів.
На вихідні "КП в Україні" знову приготувала багато цікавого. Вже традиційні нові випуски військово-польового гумору та розвінчання російських фейків. А також розбір особливостей національного «срача» - чому ми так любимо шукати скрізь зраду. Історія першого ленд-лізу та книги про першу половину ХХ століття, події якого повторюються зараз.
А поки що найдобірніше за минулий тиждень:
Фейкова новина з російських ЗМІ про птахів-біологічну зброю не тільки добряче порадувала українців, а й підштовхнула їх до нових видів творчості. Так, наприклад, вінницька майстриня Наталія Дремлюга вирішила зробити бойового гуся – інтер'єрну іграшку у повній бойовій амуніції. Про різні характери гусей, про особливості шиття іграшки та про нові ідеї – у нашому матеріалі.
Питання, яке постає перед більшістю переселенців закордон: вчити місцеву мову чи не вчити. Багато хто з тих, хто планує незабаром повернутися додому, воліють не перейматися. Але й серед тих, хто залишається на довше, зустрічаються такі, хто обходяться мовою жестів чи парою фраз із шкільної англійської. Тим часом у багатьох країнах запроваджується жорстке правило: не пішов вивчати мову (безкоштовні курси, до речі, переселенцям надають) – на роботу не візьмуть, а то й допомоги позбавлять.
Наш автор перевірила на собі та своїх знайомих усі «за» та «проти» вивчення не найпоширеніших мов. Передбачувано виявилося, що плюсів більше.
Після появи нової статті в УГ кодексі України – нецільове використання гуманітарної допомоги – вже було заведено 74 кримінальні провадження. І серед фігурантів – лікарі, чиновники, волонтери.
Справді, кількість гуманітарної допомоги, яка приходить в Україну, яку збирають і самі небайдужі громадяни, як і оголошень про збирання грошей на військові потреби, величезна. І передбачувано, що будуть і охочі нагріти на цьому руки. Але чи тільки в шахрайських – від простеньких до бізнес-комбінацій схемах справа? Чи проблема ще й у законодавстві? Розбираємось із експертами: волонтерами, військовими, юристами.
Ми практично нічого не знаємо про те, що відбувається з людьми, яких насильно вивозять із Маріуполя, Волновахи та інших, окупованих рашистами міст та сіл. А тим часом у ЛДНР час від часу з'являються оголошення «потрібні співробітники у виправні колонії».
Для перевірки мешканців нових окупованих територій на благонадійність росіяни влаштовують т.зв. "фільтраційні табори". Тижнями тримають людей у спортзалах та дитячих садках, без документів, без зручностей та нормального харчування. Літні люди, жінки, діти, інваліди – комусь щастить і з гетто їх випускають за кілька днів. Інших маринують уже кілька тижнів. «Неблагонадійних» - переважно чоловіків – відправляють до в'язниць на території ОРДЛО. Що там відбувається – відомо з часів АТО: катування, знущання
Але й тим, кого відпустили, додому повернутися не вдається. Їх вивозять до Росії, подейкують, у віддалені північні регіони. Вирватися звідти практично неможливо.
Фінансові експерти здивували нас фразою про те, що під час війни накопичення зростають. А також ми поговорили з ними про те, куди можна вкладати в цей складний період (Долар або євро? Золото? Військові облігації?) і чи взагалі це потрібно робити. А також про ціни на нерухомість, криптовалюти - і про інші можливості не втратити (а можливо примножити) гроші.
День народження Єгора Гордєєва випав на четвертий день повномасштабного вторгнення. І це, за словами телеведучого, співпало з розумінням того, що життя буде абсолютно новим. І це не лише про війну, а й взагалі про новий світ.
Тому наша розмова про майбутнє телебачення, людей, якими не можна не пишатися, про долю проектів каналу – та й просто про нове життя.
Єгор зі своїм лабрадором Джумом дають саджанцям друге життя. Джум, звісно, допоміг копати. Фото: Instagram.com/yegorgordeev/
І ось ще одна історія про «біологічну зброю» – точніше, про виконавця куплету про них. Юрій Ткач розповів «КП в Україні» про те, як вийшло, що Пономарьов запросив його до команди виконавців пісні «Україна переможе!». Як артисту вдалося потрапити для зйомок на птахофабрику і що його здивувало. А ще про те, як гумористу вдається не засмучуватися, коли найближчі люди далеко, в країні війна, а ще потрібно підтримувати у складі «95 кварталу» наших воїнів.