Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Нацбанк попередив українців про дві схеми виманювання грошей: як уберегтися

Нацбанк попередив українців про дві схеми виманювання грошей: як уберегтися
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк попередив українців про дві актуальні схеми шахрайства у воєнний час. Це "посередницькі" послуги від шахраїв та SMS-повідомлення про надходження платежу. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Посередницькі" послуги від шахраїв

Шахраї пропонують нібито посередницькі послуги щодо отримання гарантованого відшкодування від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. За такі послуги просять "комісію".

- Потрібно пам'ятати, що виплати гарантованого відшкодування здійснюються лише через банки-агенти фонду, які підключені до автоматизованої системи виплат. Перелік банків-агентів за посиланням, - зазначили у банку.

Виплату гарантованого відшкодування можна отримати:

  • офлайн, звернувшись у відділення одного з банків-агентів з паспортом та ІПН.
  • онлайн. Три банки-агенти проводяться дистанційні виплати: "Приватбанк", "Укргазбанк" та "Південний".

SMS-повідомлення про надходження платежу

Це вже класична схема, яка досі є дуже поширеною. Шахраї розсилають SMS-повідомлення клієнтам банків про нібито надходження платежу на рахунок. Такі SMS-повідомлення містять фішингові посилання.

- Не можна переходити за посиланнями – через них шахраї можуть заволодіти картковими реквізитами. Шахрайські посилання також можуть надсилатися з метою розкрадання персональних даних та зараження пристроїв вірусом, – радять у НБУ.

Крім SMS, аферисти можуть надіслати шкідливі посилання до месенджера та на e-mail.

НБУ також нагадує про поради, які допоможуть уберегтися від фішингу:

  • Завжди перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі за винятком одного або кількох символів.
  • Якщо все ж таки необхідно перейти на сайт банку або іншої організації, адресу якого ви отримали у посилці, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на веб-ресурс.

Раніше співробітники кіберполіції викрили шахраїв, які наживалися на біженцях. Зловмисники "здавали" їм неіснуюче житло, брали передоплату та зникали.