Завантажити ще

Перша дівчина-штурман ВМС ЗСУ: Опускати руки не в моєму характері

Перша дівчина-штурман ВМС ЗСУ: Опускати руки не в моєму характері
Фото: armyinform.com.ua

Євгенія Бакай стала першою дівчиною-штурманом ВМС ЗСУ. Українка наближає перемогу своєї країни та каже, що з раннього дитинства мріяла бути військовою. Про це пише "Армія інформ".

Дівчина лише у березні закінчила навчання у відділенні військової підготовки професійного коледжу морського транспорту Національного університету "Одеська морська академія". Її спеціальність – "кораблеводіння". І вже зараз Євгенія – незамінна частина екіпажу бойового судна.

- Я завжди мріяла про армію, хоча у сім'ї військових не було. І вирішила – стану першою. Спочатку пробувала вступити до Інституту ВМС. Але, на жаль, до флотського ВНЗ не потрапила. Ну, через те, що опускати руки не в моєму характері, то я вступила до коледжу, щоб у майбутньому отримати офіцерське звання, - поділилася Євгенія.

З перших днів вона зрозуміла, що рішення було правильним, і вона – у своїй стихії. Женя стала не лише першою дівчиною, яка у коледжі здобула спеціальність "кораблеводіння", але й виявилася найкращою на курсі. Постійно займалася і вбирала кожне слово досвідчених корабелів.

– Під час навчання у нас було достатньо практики на кораблях та катерах ВМС ЗСУ, щоб я сьогодні могла спокійно виконувати свою роботу. Зокрема, морську справу я вивчила на навчальному катері "Чигірин" на посаді сигнальника, а також на посаді командира рульового відділення на фрегаті "Гетьман Сагайдачний". Це був ггарний досвід, - додала Євгенія.

Під час навчання вона зрозуміла, що з морем роман надовго. Каже, що може годинами дивитись на море, і там не буває однакових заходів. А на березі неможливо побачити стільки зірок, як у морі.

- Кажуть, що згодом романтика йде, а служба перетворюється на рутину. Сподіваюся, це не так, – каже вона.

Наразі вона професійно виконує свої обов'язки та керує особовим складом залізною рукою. Її команда відповідає за навігаційну безпеку плавання у морі, а також стежить за виконанням усіх маневрів. Штурман щодня займається коректурою карт, стежить за навігаційною та синоптичною обстановкою моря і доводить отримані дані до командира корабля.

Євгенія пояснює, що як старшина рульової команди при проходженні вузини чи швартуванні вона має бути за штурвалом. А у разі відсутності командира бойової частини – виконувати його обов'язки.

Вона додає, що на борту всі справді стають однією великою сім'єю, адже моряки – люди особливі, надійні, відповідальні.

- Наразі не стоїть питання  -жінка ти чи чоловік, потрібно лише визначитись – готовий ти захищати свою країну чи ні, - резюмувала Євгенія Бакай.