24 червня
Завантажити ще

Укравтодор: На відбудову зруйнованих доріг та мостів знадобиться до чотирьох років

Укравтодор: На відбудову зруйнованих доріг та мостів знадобиться до чотирьох років

Під час бойових дій російські окупанти знищили та пошкодили в Україні близько 24 тисяч кілометрів доріг та більш ніж 300 мостів. На їх відбудову піде від трьох до чотирьох років. Такі дані Укравтодор навів на Конференції європейських директорів доріг (CEDR), що проходить у Будапешті.

«За два роки інтенсивної відбудови доріг обсяг українського дорожнього ринку сягнув 9 мільярдів доларів. Укравтодором була напрацьована база для 10-річного розвитку галузі. Але 24 лютого 2022 року в Україну вдерлися російські війська і лише за нашими сьогоднішніми підрахунками пошкодили та зруйнували 24 тисячі кілометрів доріг та більш ніж 300 мостів», - зазначив перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко.

За його словами, Міністерство інфраструктури та Укравтодор вже напрацьовують системні рішення, які дозволять зробити процес відбудови ефективним та якісним.
Разом з ретельною оцінкою завданих руйнувань та збитків напрацьовуються також механізми спрощення і скорочення термінів на проєктування доріг та штучних споруд. Зокрема, створюються типові проєкти.

Також скорочуються терміни державних закупівель без зниження якості, розробляються єдині кваліфікаційні критерії відбору підрядників.

«Важливим є перехід на європейську систему ціноутворення (на зразок CESSM), розробка типових видів договорів за стандартом FIDIC та комплексний контроль на всіх етапах», - додав Івко.

Як повідомила радниця міністра інфраструктури України Олександра Азархіна, яка також бере участь у конференції, українська сторона ініціює створення міжнародної робочої групи керівників дорожніх агентств Європи для координації зусиль у відновленні дорожньої інфраструктури України.

«Ми вже отримали кілька пропозицій щодо обміну досвідом з будівництва тимчасових мостів, надання Україні необхідного дорожнього обладнання та розробки проєктів для відновлення зруйнованих об’єктів», — повідомила Азархіна.

Нагадаємо, нещодавно Укравтодор повідомив, що російські загарбники зруйнували та розграбували 200 виробничих баз дорожників та 40 асфальтобетонних заводів.

Новини по темі: Ремонт дороги Укравтодор