Завантажити ще

В Україні спростили процедуру отримання посвідчення водія

В Україні спростили процедуру отримання посвідчення водія
Фото: odo-msk.com.ua/

Кабінет Міністрів України спростив процедуру навчання та отримання посвідчення водія у Сервісних центрах МВС.  Як повідомили у прес-центрі МВД, це обумовлено постановою «Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період дії воєнного стану в Україні».

Тепер тимчасові переселенці можуть скласти практичний іспит у будь-якому сервісному центрі, незалежно від того, де складено теоретичний іспит. Постанова також передбачає, що теоретична підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів може проводитись за допомогою засобів онлайн-платформ (Zoom, Skype, Google meet тощо).

Документом обумовлено і 20%-е скорочення терміну навчання на водія категорій В (легкові авто) та C1, C, С1Е, СЕ (вантажні авто з причепом)  - шляхом ущільнення викладання таких тем, як «Будова і технічне обслуговування ТЗ», «Етика водія ТЗ» тощо.

Передбачена і можливість повернути свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, виданого за заявою його власника на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, протягом десяти днів з дня повернення цієї особи з-за кордону до будь-якого СЦ МВС.

 Сервісні центри МВС України відновили складання практичного іспиту для водіїв на категорію "В" у квітні. При цьому процедуру складання практичних іспитів на період воєнного стану було спрощено в один етап.