Завантажити ще

4-річну Алісу з "Азовсталі", яку військові РФ розлучили з матір'ю, передадуть родичам

4-річну Алісу з
Фото: t.me/denisovaombudsman

Евакуйована з "Азовсталі" 4-річна Аліса, чия мама залишилася у фільтраційному таборі російських окупантів, перебуває у безпеці. Родичів дівчинки вже знайшли, найближчим часом дитину передадуть рідним. Про це повідомила у своєму телеграм-каналі Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

"Наразі дівчинка Аліса вже у безпеці. Їй тимчасово прихистила у себе працівниця Запорізькій військової адміністрації. Знайдено родичів Аліси. Найближчим часом дитину передадуть рідним на виховання до безпечного регіону України", - написала омбудсмен.

Також Денисова звернулася до членів Комісії ООН, зазначивши, що військовослужбовці Росії грубо порушують права українських дітей, гарантовані Конвенцією ООН та Женевською конвенцією.

"Рашистські окупанти грубо порушують права українських дітей, гарантовані Конвенцією ООН про права дитини та Женевською конвенцією про захист цивільного населення під час війни. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії до України врахувати ці факти порушень Росією прав дитини в Україні", - наголосила вона.

Йдеться про 4-річну Алісу, яку вдалося вивезти з Маріуполя під час останньої евакуації з "Азовсталі". Крихітку довелося евакуювати одну, оскільки її мати залишилася у фільтраційному таборі на території так званої "ДНР". Про цей прецедент раніше повідомили у полку "Азов", закликавши світове суспільство втрутитися та повернути дитині маму.