19 червня
Завантажити ще

Роман Протасевич порвав із Софією Сапегою та одружився

Роман Протасевич порвав із Софією Сапегою та одружився
Фото: telegra.ph

Білоруський блогер Роман Протасевич, екс-редактор визнаного в Білорусі екстремістським телеграм-каналу, заявив, що одружився. Хто став його обраницею, він не уточнив, але запевнив, що давно розірвав стосунки з росіянкою Софією Сапегою, яку минулого тижня засудили до 6 років позбавлення волі. Про це Протасевич написав у своєму блозі.

Протасевич заявив, що розлучився із Сапегою 7 місяців тому. За його словами, він зустрічався із Сапегою з жовтня 2020 року. А у травні 2021-го вони вирішили злітати у відпустку, тому що їхні стосунки були надто складними, і це була остання спроба їх зберегти.

"У самій відпустці ситуація не змінилася, тому ми ухвалили рішення про те, що після повернення до Вільнюса розлучаємося. Проте до Вільнюса ми так і не долетіли", – написав він.

Блогер розповів, що коли літак уже сідав у Мінську, він скинув у рюкзак Соні свій телефон та ноутбук, розуміючи, що вона ніде і ніколи не світилася, тому, напевно, зможе проскочити.

- Але не вийшло. Про те, що її теж затримали, я дізнався вже у будівлі міліції у центрі Мінська, куди мене привезли. Бо помітив її бічним зором. Наступного разу я її не побачив, але почув її голос у прогулянковому дворику СІЗО КДБ. Так я зрозумів, що з нею все гаразд. І, признатися, це мене трохи заспокоїло. Чому? Тому що я був опонентом держави загалом та політичним діячем, а от вона прямо працювала проти силовиків. Нехай і робила це без якоїсь ненависті. Однак це не відміняло того, що з цілком зрозумілих причин до неї, особливо з боку рядових співробітників, могло бути значно більше ненависті, ніж до мене. Тому я, хоч як би це смішно не звучало, був вдячний за те, що вона опинилася саме в системі КДБ, а не МВС, - зазначив він.

За словами Протасевича, коли його з Сапегою перевели під домашній арешт, це не призвело до налагодження їхніх особистих стосунків. Вони якийсь час співіснували як сусіди, але стосунки лише погіршувалися, запевнив він.

- Тобто вже приблизно 7 місяців нас фактично нічого не пов'язує. Навіть кримінальні справи та звинувачення у нас зовсім різні, вони просто не перетинаються, - додав Протасевич.

Також Роман коротко написав про свою справу. За його словами, розслідування продовжується, його веде Центральний апарат СК Білорусі, обсяг справи давно вже становить понад сто томів. Крім того, він проходить свідком ще більш ніж у десяти справах.

Наприкінці травня 2021 року у Мінську екстрено приземлився літак авіакомпанії Ryanair. У ньому летіли Протасевич та його подруга, росіянка Софія Сапега. Вони були затримані після приземлення. Протасевич 3 червня заявив про повну співпрацю з білоруським слідством. Пізніше стало відомо, що його та Сапегу перевели під домашній арешт.

Протасевич проходить обвинуваченим за статтями скоєння умисних дій, спрямованих на збудження соціальної ворожнечі за ознакою професійної приналежності, організацію масових заворушень і групових дій, що грубо порушують громадський порядок. Йому загрожує до 15 років ув'язнення.

6 травня громадянку Росії політв'язня Софію Сапегу засудили до шести років колонії суворого режиму за семи статтями Кримінального кодексу РБ.

Новини по темі: Затримання Білорусь