2 червня
Завантажити ще

Українська IT-армія за тиждень атакувала понад 200 ресурсів: росіян залишили без пива та онлайн-шопінгу

Українська IT-армія за тиждень атакувала понад 200 ресурсів: росіян залишили без пива та онлайн-шопінгу
Фото: t.me/mintsyfra

За минулий тиждень українська IT-армія атакувала понад 200 російських онлайн-ресурсів. Про це Міністерство цифрової трансформації повідомляє у Телеграмі.

"IT-армія продовжує захищати кіберфронт та завдавати ворогові ударів. З 2 по 8 травня було атаковано понад 200 російських онлайн-ресурсів", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, росіян залишили без алкоголю до 9 травня. В результаті масованої атаки вдалося паралізувати роботу єдиної державної автоматизованої інформаційної системи, що відстежує обороти алкогольної та спиртовмісної продукції. Через війну зупинилося виробництво кількох великих пивних заводах Росії.

Крім того, в результаті кіберудару призупинили роботу онлайн-магазини.

"Замість кількох кліків за комп'ютером надали росіянам можливість прогулятися кілька кілометрів за бажаною покупкою. Свіже повітря корисне для мозку", - зазначили у Мінцифрі.

Крім того, українцям вдалося атакувати сервіси російської пропаганди. Таким чином, росіяни вчергове залишилися без порції свіжих фейків.

Завдяки діям IT-армії другий тиждень поспіль паралізована робота десятків російських електронних систем для публічних закупівель, через що у росіян продовжують зриватися торги. Також атаки зазнали системи подання електронної звітності, внаслідок чого жителі Росії вже кілька тижнів не можуть дотримуватися звітності у строк.

Наприкінці квітня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що українські хакери вже зламали понад 80 баз даних, які є критичними для РФ. Зокрема це бази даних громадян, бізнесу, досить сенситивні дані.