Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У зруйнованому будинку в Бородянці знайшли ікону, яка пережила вибухи та ворожі обстріли

У зруйнованому будинку в Бородянці знайшли ікону, яка пережила вибухи та ворожі обстріли
Фото: tsn.ua

У Бородянці Бучанського району фактично з перших днів війни велися активні бойові дії. Українські захисники вибили загарбників із селища, але за цей час ворог встиг зруйнувати інфраструктуру міста та більшість будівель. Коли ворог відступив, мирні жителі повернулися до Бородянки з надією знайти хоч якісь уцілілі свої речі. В одному з будинків, практично повністю зруйнованому обстрілами та вибухами, виявили чудом вцілілу ікону. Про це пише ТСН.

Полковник Збройних сил Микола Журавльов розповів, що приїхав до селища наприкінці квітня, щоб роздати людям гуманітарну допомогу. Там до нього підійшла жінка і попросила оглянути її квартиру, чи нема там ворожої розтяжки чи міни. Вона все ще сподівалася знайти серед руїн хоч якісь уцілілі речі.

Полковник погодився допомогти жінці та піднявся за допомогою сходів у квартиру. Там він побачив на стіні ікону – єдину вцілілу річ. Як святиня залишилася неушкодженою, залишається загадкою, адже помешкання повністю згоріло.

- Ікона була з правого боку – висіла. Одна-єдина. Решта було спалено. Ікона була трохи підпалена із боків. На іконі було дуже багато штукатурки, - згадав військовослужбовець.

Жінка вирішила не залишати цю ікону та подарувала її військовому святиню зі словами, що вона обрала саме його та відтепер буде хранителькою.

Ікону чоловік дбайливо реставрував, але вирішив не залишати. Миколай віддав її у каплицю при Національному університеті оборони України.

- Вона має захищати військових безпосередньо, оскільки у нас військово-навчальний заклад, то насамперед наших захисників, а також тих людей, за яких вони будуть щиро молитися. Каплиця буде відкрита для всіх, — сказав військовий капелан, протоієрей Дмитро Присяжний.

Про своє рішення Микола не жалкує. Єдине, чого йому хотілося, – це знайти контакти жінки, яка дала йому ікону. Адже Журавльов не встиг запам'ятати навіть її ім'я. Захисник сподівається, що йому вдасться знайти власницю ікони та потиснути та поцілувати їй руку.