Завантажити ще

Міносвіти України опублікувало умови та терміни вступу до вузів у 2022 році

Міносвіти України опублікувало умови та терміни вступу до вузів у 2022 році
Фото: Ратинський В'ячеслав / УНІАН

В Україні затвердили умови та терміни проведення вступної кампанії-2022, яка відбудеться в умовах війни та без ЗНО. Про це 5 травня повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

"Цьогоріч буде організовано Національний мультипредметний тест (НМТ), який відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). НМТ за кордоном відбудеться в один час із тестуванням в Україні. З різних спеціальностей буде встановлено відповідні вагові коефіцієнти оцінок… Основна сесія НМТ відбудеться в середині липня, а головний етап вступної кампанії – у серпні", - написав він у своєму телеграм-каналі.

На сайті Міністерства освіти і науки України сказано, що тестування проведуть у основну, додаткову та спеціально організовану сесії. Абітурієнти, які не зможуть скласти тестування на основній сесії, зможуть це зробити у наступні дві.

Для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій пообіцяли спеціальні умови конкурсного відбору, докладні механізми вступу для них доопрацюють у травні-червні.

Для деяких спеціальностей, крім тесту, знадобиться творчий конкурс, який проведуть у дистанційній формі за рішенням закладу. Наприклад, це "Фізична культура та спорт", "Дизайн", "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація", "Хореографія", "Музичне мистецтво", "Сценічне мистецтво", "Архітектура та містобудування".

Для вступу на такі спеціальності, як «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», потрібно буде скласти професійний іспит у навчальному закладі.

Також залежно від спеціальності та умов навчання (бюджет або контракт, бакалаврат або магістратура) може знадобитися мотиваційний лист. Зарахування у 2022 році триватиме аж до кінця листопада.