2 липня
Завантажити ще

Головний рабин Росії про Лаврова: Було б непогано, якби він вибачився перед євреями

Головний рабин Росії про Лаврова: Було б непогано, якби він вибачився перед євреями
Фото: 7kanal.co.il

Головний рабин Росії Берл Лазар шокований заявами міністра закордонних справ Сергія Лаврова про те, що "євреї є найбільш запеклими антисемітами", і закликав його публічно вибачитися за ці слова. Коментар Лазара 4 травня наводить Jewish Telegraphic Association.

"Я не вважаю, що маю право давати поради голові російської дипломатії, але було б непогано, якби він вибачився перед євреями і просто визнав свою помилку. Я думаю, після такого інцидент можна було б вважати вичерпаним і перевернути сторінку", - зазначив ребе.

Лазар додав, що не згоден з паралелями (про "боротьбу з нацистами". - Прим. авт.), які російська влада проводить між "спецоперацією" в Україні та діями Радянської армії під час Другої світової війни.

Він пояснив, що звинувачення українців у "неонацизмі" з боку російської влади применшують подвиг та героїзм радянських військових, які звільнили концтабір Аушвіц та встановили червоний Прапор Перемоги над Рейхстагом у Берліні.

Раніше, 4 травня, Марія Захарова заявила, що ізраїльські найманці воюють в Україні пліч-о-пліч з "Азовом".

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 1 травня в інтерв'ю італійському телеканалу заявив, що «Гітлер мав єврейську кров», а «затяті антисеміти, як правило, євреї», провівши таким чином паралелі між Гітлером і Зеленським. Керівництво Ізраїлю звинуватило Лаврова у брехні та расизмі й зазначило, що чекає на вибачення. Замість вибачень 2 травня МЗС РФ випустило статтю «Про антисемітизм», в якій звинуватило Ізраїль у підтримці «неонацистського режиму в Києві», а також у ігноруванні проявів нацизму та антисемітизму в Україні й інших країнах Східної Європи.