Завантажити ще

В Україну прибули інноваційні станції, що дозволяють очищати воду за будь-яких умов і без електроенергії

В Україну прибули інноваційні станції, що дозволяють очищати воду за будь-яких умов і без електроенергії
Фото: PR батареї

Внаслідок війни 1,4 мільйона людей залишилися без водопостачання на сході України. Пошкодження мереж та перебої в електропостачанні залишили ще 4,6 мільйона людей по всій країні без доступу до безпечної для споживання води, свідчить UNICEF. Для вирішення цієї проблеми на початку травня Україна отримала інноваційну технологію щодо очищення забрудненої води та виробництва гігієнічно безпечної питної води у будь-яких польових умовах та зонах гуманітарних катастроф без використання електроенергії.

Загалом понад 6 мільйонів людей в Україні щодня стикаються з труднощами доступу до питної води, яка є однією з головних потреб людини.

Наразі ситуація із забезпеченням питної води особливо критична в Маріуполі, тисячі людей використовують брудні джерела в пошуках будь-якої води, яку тільки можна знайти. Великі міста Донецької та Луганської областей також відрізані від постачання води, крім того, ще 340 000 людей втратять водопостачання, якщо вичерпаються запаси водосховища у Горлівці. На початку березня у Сумах та Чернігові відбулися серйозні перебої з водою, також сильно постраждала система водопостачання Харкова.

- Маленькі діти, які живуть у зонах конфліктів, у 20 разів частіше вмирають від діарейних захворювань від споживання небезпечної води, ніж від прямого насильства внаслідок війни, – сказав голова офісу ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. – Де б вони не перебували, доступ дітей до води не має бути під загрозою через війну – для дітей це питання життя та смерті.

На початку травня Україна отримала інноваційну технологію з очищення забрудненої води та виробництва гігієнічно безпечної питної води в будь-яких польових умовах та зонах гуманітарних катастроф без використання електроенергії. Це стало можливим завдяки зусиллям Благодійного фонду "Можемо разом" та домовленостям щодо постачання з австрійською компанією BASU.

- Відтепер для виробництва гігієнічно безпечної питної води можна використовувати навіть воду з природних водойм – річок, ставків, струмків або технічну воду та зробити її придатною для пиття за лічені секунди. Засіб дозволяє не тільки очистити воду, але й ємності, в яких ця вода перевозиться, розповсюджується та зберігається. Технологія дає можливість очищати біологічні та вірусні забруднення, виробляє гігієнізацію води, підвищує її якість і руйнує біоплівку, – розповідає Олесь Довгий, народний депутат України, ініціатор постачання систем BASOQUELL 807 до України.

12 мільйонів літрів чистої води зможуть отримати регіони, які найбільше постраждали від російської агресії, завдяки постачанню до України концентрованого дезінфекційного засобу BASOQUELL 807.

Крім централізованого використання, технологія також застосовується як невеликими групами людей, так і персонально. Для цього дезинфікуючий концентрат буде розфасований у пляшки по 1, 2, 5 та 10 літрів, а також індивідуальні шприци для самостійного очищення води на передовій.

Також до України поставлено велику партію дезінфекційної рідини BASOQUELL 710 на водній основі, яка використовується як очищення, дезінфекція та стерилізація поверхонь і приміщень. Засіб видаляє водорості, грибки (C.albicans), віруси (включаючи HBV, HCV, ВІЛ, Rota, Corona, Noro), також діє ефективно і надійно проти мікробів та бактерій.